DOLAR 28.9256 %0.09
EURO 31.2391 %-0.12
G.ALTIN 1889.3723 %0.77
BITCOIN 44126.4967 %0.81
ETHERIUM 2264.8905 %-0.01
BIST100 7940.84 %0.09
havadurum

Sahibinden Çöktü mü? Sahibinden Neden Açılmıyor? Sahibinden Sitesinde Erişim Sorunu Çözüldü Mü?

Sahibinden çöktü mü? Siteye ve mobil uygulamaya erişimde sorun yaşayan kullanıcılar ne yapmalı? Sahibinden.com neden açılmıyor? İşte Sahibinden sitesi ile ilgili son dakika gelişmeleri.

8340

Sahibinden.com, Türkiye’nin en popüler alışveriş platformlarından biridir. İkinci el eşya, otomobil, emlak, iş ilanı gibi pek çok kategoride ilan veren ve arayan milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Ancak son günlerde siteye ve mobil uygulamaya erişimde sorun yaşandığı bildirildi. Peki, Sahibinden.com neden açılmıyor? Site ve mobil uygulamada erişim sorunu çözüldü mü? İşte Sahibinden.com ile ilgili son durum.

Sahibinden Çöktü mü?

Sahibinden, 4 Ocak 2022 tarihinde yaptığı duyuruyla siteye ve mobil uygulamaya erişimde sorun yaşandığını belirtti. Duyuruda, “En kısa sürede yayında olacağız! Zorunlu olarak yaptığımız sistem çalışmaları nedeniyle kısa bir süre için sitemize ve mobil servislerimize erişim sağlanamamaktadır. En kısa sürede size yeniden hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Sahibinden'in neden sistem çalışması yaptığı ise net olarak açıklanmadı. Ancak bazı kaynaklara göre, siteye yoğun bir saldırı gerçekleştirildiği ve bu nedenle siteye erişimin engellendiği iddia edildi. Bazı kaynaklara göre ise, siteye gelen yoğun talep nedeniyle sunucuların kapasitesinin aşıldığı ve bu nedenle siteye erişimin kesildiği öne sürüldü.

Site ve Mobil Uygulamada Erişim Sorunu Çözüldü Mü?

Sahibinden'in yaptığı duyurunun ardından, siteye ve mobil uygulamaya erişimde iyileşme görüldü. Bazı kullanıcılar siteye giriş yapabildiklerini, ancak bazı sayfaların yavaş yüklendiğini veya hata verdiğini bildirdiler. Bazı kullanıcılar ise siteye giriş yapamadıklarını veya ilanlara ulaşamadıklarını belirttiler.

Sahibinden yetkilileri ise, erişim sorununun tamamen çözülmesi için çalışmalarının devam ettiğini duyurdular. Kullanıcılardan gösterdikleri anlayış için teşekkür eden yetkililer, en kısa sürede normal hizmete döneceklerini ifade ettiler.

Paylaş