havadurum

Resmi Gazete'de Bugün Neler Var? 13 Mayıs 2024 Tarihli Resmi Gazete Kararları

Resmi Gazete'nin 13 Mayıs 2024 Pazar günü sayısı, eğitimde ve resmi işlemlerde önemli değişiklikler içeriyor. İlgili kamu kurumları ve vatandaşların bu değişiklikleri takip etmeleri ve gerekli güncellemeleri yapmaları önem taşıyor.

632

Resmi Gazete'nin 13 Mayıs 2024 Pazar günü sayısında, İstanbul Gedik Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'nin ön lisans ve lisans programlarına ilişkin yönetmeliklerde değişiklikler yapıldığına dair haberler yer alıyor. Bu değişiklikler, müfredat, sınav sistemi ve diğer eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsıyor.

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

YÖNETMELİKLER

İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Yeni Düzenlemeler: İstanbul Gedik Üniversitesi Ön Lisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Bu değişikliklerle müfredat, sınav sistemi ve diğer eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili güncellemeler yapıldı.

Siirt Üniversitesi'nde Değişiklikler: Siirt Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde de değişiklik yapıldı. Bu değişiklikler kapsamında müfredat güncellendi, sınav sistemi ve diğer eğitim-öğretim faaliyetlerinde güncellemeler yapıldı.

Yeditepe Üniversitesi'nde Güncellemeler: Yeditepe Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'nde de değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler kapsamında müfredat güncellendi, sınav sistemi ve diğer eğitim-öğretim faaliyetlerinde güncellemeler yapıldı.

İlân Bölümü

Yargı İlânları: Resmi Gazete'nin İlan Bölümü'nde yer alan Yargı İlânları, meraklıları için güncel bilgiler sunuyor. Bu sayede davalar, icra takipleri ve diğer yasal işlemler hakkında bilgi edinmek mümkün.

Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları: Kamu kurum ve kuruluşlarının alım ve satım işlemleri ile ilgili ihaleler Resmi Gazete'de yer alıyor. Bu sayede firmalar ve girişimciler yeni iş imkanları hakkında bilgi edinebilirler.

Çeşitli İlânlar: Resmi Gazete'nin İlan Bölümü'nde yer alan Çeşitli İlânlar kategorisi, kamu duyuruları, resmi bildirimler ve diğer önemli bilgileri içeriyor.

Devlet İç Borçlanma Senetleri: T.C. Merkez Bankası tarafından belirlenen devlet iç borçlanma senetlerinin günlük değerleri Resmi Gazete'de yayınlanıyor. Bu sayede yatırımcılar güncel faiz oranları ve senet fiyatları hakkında bilgi edinebilirler.

(ATİLLA AKIN)
Paylaş