havadurum

Rektör Erenoğlu, kurum personelleriyle bayramlaştı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu Rektörü kurum içi bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

1346

Bayramlaşma programında konuşan Rektör Erenoğlu, önümüzdeki ay yapılacak olan değerlendirmenin sonucunda 5 yıllık akreditasyon almayı umduklarını ifade etti. Erenoğlu, bayramlaşma merasiminde “Unutulmamalıdır ki bu başarıların arkasında akademisyeninden idari personeline, öğrencisinden dış paydaşına kadar tüm paydaşlarımızım iradesi, emeği, azim ve kararlılığı bulunmaktadır” sözlerine yer verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kurum içi bayramlaşma merasimi, Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. ÇOMÜ’lü idareciler, akademisyenler ve idari personelin katıldığı bayramlaşma merasiminde Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu personel ile tek tek bayramlaştı.

Kurum personellerine ayrı ayrı teşekkür etti

Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, ÇOMÜ ailesinin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak son dönemde eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında gerçekleştirilen çalışmalardan büyük bir gurur duyduğunu vurguladı. Erenoğlu “Geçtiğimiz yıl boyunca, üniversitemizin vizyonu ve misyonu doğrultusunda, eğitim ve öğretim kalitemizi yükseltmek için yoğun bir şekilde çalıştık. Toplumun ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümler ve programlar açarak, öğrencilerimize daha geniş bir yelpazede kaliteli eğitim imkânı sunmaya gayret gösterdik. Bunun dışında kurumsal olarak 5 yıllık tam akredite olma yolunda hep birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Umuyorum önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek değerlendirme sonucunda 5 yıllık akreditasyonu almaya hak kazanmış olacağız. Unutulmamalıdır ki bu başarıların arkasında akademisyeninden idari personeline, öğrencisinden dış paydaşına kadar tüm paydaşlarımızım iradesi, emeği, azim ve kararlılığı bulunmaktadır. Bu kapsamda, hepinize katkılarınız nedeniyle şahsım ve kurumum adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bölgemize ve ülkemize önemli katkılar sağladık”

Üniversitenin araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin artırıldığını, bilgi üreten ve topluma katkıda bulunan bir kurum olma hedefinde önemli adımlar attıklarını belirten Erenoğlu, “Bu bağlamda toplumsal katkı ve kurumsal kalkınma alanlarında da önemli iş birlikleri gerçekleştirdik. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörle yakın ilişkiler kurarak, üniversitemizin bilgi ve birikimini toplumun refahı için kullanmaya özen gösterdik. Bu sayede, hem bölgemize hem de ülkemize önemli katkılar sağladık. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, sadece bir eğitim kurumu olmanın ötesinde, bir kültür ocağı ve bir araştırma merkezi olma hedefiyle ilerlemektedir. Bu hedef doğrultusunda, gelecekte de daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum” cümlelerini kullandı. Bayramlaşma töreni sırasında ÇOMÜ Devlet Konservatuarı da mini bir dinleti gerçekleştirdi.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş