DOLAR 28.9297 %0.10
EURO 31.2452 %-0.11
G.ALTIN 1888.3955 %0.72
BITCOIN 44261.57 %1.12
ETHERIUM 2261.6571 %-0.16
BIST100 7909.81 %0.10
havadurum

Rafadan Tayfa Neden Kaldırıldı? Rafadan Tayfa Yayından Kaldırıldı mı? TRT Çocuk’tan Açıklama Geldi

Rafadan Tayfa Yayından Kaldırıldı mı? Rafadan Tayfa Neden Yayınlanmıyor? TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa’nın bir süredir yayınlanmaması çocukları üzdü. Detaylar haberimizde.

21785

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa, son günlerde yayın akışında yer almıyor. Çocukların ve büyüklerin ilgiyle izlediği çizgi dizi, İstanbul’un eski mahalle kültürünü ve çocukların sokak oyunlarını ekrana taşıyordu. Peki, Rafadan Tayfa neden yayınlanmıyor? Rafadan Tayfa bitti mi, kaldırıldı mı? TRT Çocuk’tan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Rafadan Tayfa Yayından Kaldırıldı mı?

Rafadan Tayfa, TRT Çocuk kanalında her gün saat 14.55, 19.30 ve 21.55’te yayınlanıyordu. Ancak yaz ayları itibariyle dizi artık yayınlanmamaya başladı. Rafadan Tayfa ani bir şekilde yayından kaldırıldı. Rafadan Tayfa’nın yayından kaldırılması, hem çocukları hem de yetişkinleri üzdü. Dizinin hayranları sosyal medyada tepkilerini dile getirdi. Bazı izleyiciler, dizinin yapımcısı ISF STUDIOS’a ulaşmaya çalıştı. Bazıları ise TRT Çocuk’a dizinin neden yayınlanmadığını sordu.

TRT Çocuk’tan Açıklama Geldi

TRT Çocuk, Rafadan Tayfa’nın neden yayınlanmadığına dair bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sevgili izleyicilerimiz, Rafadan Tayfa çizgi dizimizin yeni bölümleri için çalışmalar devam etmektedir. Bu süreçte dizimizi yayından kaldırmak zorunda kaldık. Ancak sizleri çok sevindirecek bir haberimiz var. Rafadan Tayfa’nın yeni sinema filmi "Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör", 29 Aralık 2023’te sinemalarda olacak. Bu filmde Rafadan Tayfa ekibinin yeni maceralarına tanık olacaksınız. Bizleri takip etmeye devam edin."

TRT Çocuk’un açıklamasına göre, Rafadan Tayfa’nın yeni bölümleri için bir süre daha beklemek gerekiyor. Ancak bu arada Rafadan Tayfa’nın yeni sinema filmi de izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Rafadan Tayfa Hakkında

Rafadan Tayfa, 2014 yılında TRT Çocuk’ta yayınlanmaya başlayan bir çizgi dizidir. Dizi, İstanbul’un eski mahalle kültürünü ve çocukların sokak oyunlarını ekrana taşımaktadır. Dizinin başrollerinde Akın, Hayri, Mert ve Gökçe adlı dört arkadaş yer almaktadır. Dizi, hem çocukların hem de büyüklerin ilgisini çekmektedir.

Rafadan Tayfa, aynı zamanda üç sinema filmine de sahiptir. Bunlar; Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası (2017), Rafadan Tayfa: Göbeklitepe (2019) ve Rafadan Tayfa: Mahallede Kış (2020) filmleridir. Dördüncü film olan Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör ise 29 Aralık 2023’te vizyona girecektir.

Rafadan Tayfa’nın yapımcısı ISF STUDIOS, Türkiye’nin ilk animasyon stüdyosudur. Stüdyo, 2006 yılında kurulmuştur. Stüdyonun diğer yapımları arasında; Pepee, Niloya, RGG Ayas, Canım Kardeşim, Keloğlan, Süper Kanatlar ve Maysa ve Bulut gibi çizgi diziler bulunmaktadır.(Şerife Turhanlı)

Paylaş