havadurum

Pucca Kimdir? Pucca’nın Hayatı, Kitapları ve Başına Gelenler

Pucca, asıl adıyla Selen Pınar Işık, Türk yazar ve internet fenomenidir. 1987 yılında İzmir’de doğan Pucca, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, yazdığı kitaplar ve başına gelen olaylarla adından sıkça söz ettirmektedir. Peki Pucca kimdir, nasıl meşhur oldu, evli mi, çocuğu var mı? İşte Pucca’nın hayatı, kitapları ve başına gelenler…

2002

Pucca, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, yazdığı kitaplar ve başına gelen olaylarla adından sıkça söz ettiren bir yazar ve internet fenomenidir. Pucca’nın hayatı, kitapları ve başına gelenler…

Pucca Kimdir?

Pucca, takma adını kullanan Selen Pınar Işık, 3 Haziran 1987 yılında İzmir’de doğdu. Anne ve babası küçük yaşlarda boşandı, üvey babasından şiddet gördü, kız kardeşiyle birlikte babasının yanına taşındı. Karşıyaka Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara’ya üniversite için gitti. Radyo Televizyon Sinema ve Gazetecilik bölümlerinde eğitim gördü. Bu dönemde küçük bir radyoda program yaptı, bir televizyon kanalında montaj işiyle ilgilendi, blog yazmaya başladı, Twitter’da yazılar yazmaya başladı.

Pucca Nasıl Meşhur Oldu?

Pucca, radyoda sesli günlük tutarken bütün olayları sadeliğiyle anlatıp aldığı çizmeden, sevgilisiyle sorunları ve ev sahibiyle yaptığı kavgaları anlatırken kendi bir anda televizyon kanalında montaj yaparken bulunduğunu söyledi. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan Pucca özellikle Twitter’da fenomen olurken hesabında eski sevgilisini rezil etmek için yazdıkları ve devamında kitaba giriş yaptığını açıkladı.

Pucca’nın Kitapları Neler?

Pucca, 2010 yılında blog yazılarını kitaplaştırmaya karar vererek Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabını yazdı. İlk kitabı 2014 yılında Hadi İnşallah adıyla sinemaya uyarlandı1 İlk kitabının çıkmasından sonra 2011 yılında Ve Geri Kalan Her Şey, 2012 yılında Allah Beni Böyle Yaratmış, 2013 yılında Ay Hadi İnşallah!, 2015 yılında O Adam Buraya Gelecek, 2016 yılında PuCCa Günlük - Pembe ve PuCCa Günlük - Siyah, 2017 yılında Şimdi Biz Neyiz?, 2019 yılında ise Peki Ya Şimdi? kitaplarını yayımladı.

Pucca’nın Başına Gelenler

Pucca, 2018 yılında attığı bir tweet yüzünden evi arandı, tweet’de oğlu Batı’yı kastetmesine rağmen evinin aranmasına gerekçe olarak terör örgütü, halkı isyana sevk etme gibi suçlamalar gösterildi. Aynı yıl içinde uyuşturucu kullanmaya özendirme nedeniyle tutuklandı, gerekçe olarak attığı bir tweet gösterildi. 2019 yılında görülen davada önce 7 yıl, daha sonra 5 yıl 10 ay hapis cezasına ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş