havadurum

"Pamuk" İle Dokunan Başarı: ÇOMÜ Zaferi!

ÇOMÜ akademik personellerinin de aralarında yer aldığı ekibin “Pamuk” isimli kısa filmi 20. Geleceğin Sineması Yarışmasından birincilik ödülüyle geri döndü.

951

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri büyük başarıya imza attı. Yönetmenliğini Özkan Emre’nin yaptığı, İletişim Fakültesi, Radyo, TV ve Sinema bölümünden Arş. Gör. Tolga Barman’ın Görüntü Yönetmeni olarak yer aldığı “Pamuk” kısa filmi; Kültür Bakanlığı ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından desteklenen 20. Geleceğin Sineması Yarışması kapsamında birincilik ödülüne layık görüldü.

Nişantaşı Üniversitesi’nde ödül töreni düzenlendi

Nişantaşı Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninde, Burçak Evren'in jüri başkanlığında, yönetmen Cemal Alpan, oyuncu Ece Uslu, yönetmen, akademisyen Elif Refiğ, akademisyen Okan Ormanlı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat ve dramaturg Volkan Yazıcı'nın yer aldığı ana jüri dereceye giren filmleri belirledi. Yarışmada birinciliğe "Pamuk" filmiyle Özkan Emre, ikinciliğe "Yersizyurt" filmiyle Ali Baran Baz, üçüncülüğe "Abaküs" filmiyle Feyzi Baran değer görüldü. (Damla Yeltekin)

Paylaş