havadurum

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ve Teknofest Bilgilendirme Konferansı düzenlendi

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı), Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ve Teknofest Bilgilendirme Konferansı ile teknolojiye olan vurgusunu güçlendirdi. Etkinlikte, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Spor Birliği Başkanı Öğr. Gör. Deniz Ünver, birçok akademisyen ve öğrenci bir araya geldi.

988

Troia Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) tarafından gerçekleştirilen Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ve Teknofest Bilgilendirme Konferansı, büyük bir katılımla gerçekleşti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker ve Spor Birliği Başkanı Öğr. Gör. Deniz Ünver gibi önemli isimlerin yanı sıra birçok akademisyen ve öğrenci, teknolojiye olan ilgilerini ve katkılarını paylaşmak üzere bir araya geldi.

Milli teknolojinin önemine değindi

T3 Vakfı Çanakkale İl Sorumlusu Ahmet Çınar yaptığı sunumda; "Her sektörde teknoloji geliştirme zorunluluğumuzu göz önüne aldığımızda, milli teknoloji hamlesinin önemine ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak yaptığımız çalışmalara vurgu yapmak istiyorum. Fikirlerin projelendirilip üretilmesini, topluma faydalı ürünlerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Dünyanın en büyük teknoloji festivali Teknofest'te birçok gencin fikirlerini kendi yaptıkları projelerle hayata geçirdiğini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vakfımızın amacı eğitim süreçlerine katkı sunmak”

Toplantının bir diğer amacı olan burs bilgilendirmesini de detaylı olarak yapan Çınar, “Bugün burada olma sebebimiz Özdemir Bayraktar Bursu. Vakfımızın amacı, gençlerin teknolojiyle bağını güçlendirmek, geliştirmek ve eğitim süreçlerine katkı sunmak” dedi.

Etkinlikte daha sonra Teknofest ve Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Tanıtım Filmleri izlendi. Burs programlarını, başvuru süreci ve süresini aktaran Çınar başvuruların, T3vakfi.org adresi üzerinden 13 Kasım’a kadar başvuru yapılabileceğini ifade etti. Konferansta, Çanakkale Bursiyerlerinden ÇOMÜ Moleküler Biyoloji son sınıf öğrencisi Ahmet Tuna bursiyerlik sürecini ve avantajlarını anlatarak ÇOMÜ'lüleri bu denemeyi yaşamaya çağırdı.

(Esra Güller)

Paylaş