G.ALTIN 2100.8104 %-0.01
BITCOIN 63576.0803 %1.24
ETHERIUM 3479.4414 %0.27
DOLAR 31.4065 %0.12
EURO 34.0908 %0.09
havadurum

Ölümlü Dünya 2: Türk Sinemasının En Çok Beklenen Filmi

Ölümlü Dünya 2, 1 Aralık 2023’te vizyona giren komedi ve aksiyon türündeki Türk filmidir. Film, Ölümlü Dünya’nın devamı niteliğinde olup, başrollerinde Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Feyyaz Yiğit, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Giray Altınok ve Özgür Emre Yıldırım yer almaktadır. Film, ön satış rekoru kırarak bu yılın en çok izlenen Türk yapımı olmaya adaydır. Peki, Ölümlü Dünya 2’nin konusu nedir? Filmde hangi karakterler geri dönüyor? Film nerede çekildi? Film hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

2373

Ölümlü Dünya, 2018 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan bir komedi ve aksiyon filmiydi. Film, bir kebapçı dükkanının altında gizli bir suikastçı ailesinin maceralarını anlatıyordu. Film, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar alarak gişede başarılı bir performans sergiledi. Film, aynı zamanda birçok ödül kazandı ve devam filmi için beklentileri yükseltti. Ölümlü Dünya 2, bu beklentilere cevap verebilecek mi? İşte film hakkında bilmeniz gerekenler.

Ölümlü Dünya 2’nin Konusu Nedir?

Ölümlü Dünya 2, ilk filmde yaşanan olayların ardından geçiyor. Kebapçı dükkanının altındaki suikastçı ailesi, yeni bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Bu düşman, ailenin geçmişiyle ilgili sırları ortaya çıkaracak ve aileyi büyük bir tehlikeye sokacaktır. Aile, hem hayatta kalmak hem de eski hesapları kapatmak için bir araya gelmek zorundadır. Film, komedi ve aksiyonun dozunu artırarak izleyiciye eğlenceli bir seyir deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ölümlü Dünya 2’nin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Ölümlü Dünya 2’nin oyuncu kadrosu, ilk filmdeki oyuncuların büyük bir kısmını barındırıyor. Filmde, Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Feyyaz Yiğit, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Giray Altınok ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler rol alıyor. Ayrıca, filmde yeni karakterlere de yer veriliyor. Bunlardan bazıları, Cem Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Cengiz Bozkurt, Ayşenur Yazıcı, Ersin Korkut ve Serkan Keskin gibi ünlü oyunculardır.

Ölümlü Dünya 2 Nerede Çekildi?

Ölümlü Dünya 2’nin çekimleri, 2023 yılının nisan ve mayıs aylarında gerçekleştirildi. Film, İstanbul’un farklı semtlerinde ve çevresindeki bölgelerde çekildi. Filmde, Beyoğlu, Karaköy, Balat, Eyüp, Üsküdar, Kadıköy, Tuzla, Şile, Ağva, Polonezköy, Kilyos, Sarıyer, Çatalca, Silivri gibi yerlerde çekilen sahneler yer alıyor. Film, Türkiye’nin güzelliklerini ve çeşitliliğini gözler önüne seriyor.

Ölümlü Dünya 2 Ön Satış Rekoru Kırdı mı?

Ölümlü Dünya 2, vizyona girmeden önce büyük bir ilgi gördü. Film, ön satışta 300 bin bilet satarak bu yılın en çok ön satışı yapılan Türk yapımı oldu. Film, aynı zamanda tüm zamanların en çok ön satışı yapılan Türk filmleri arasına girdi. Film, vizyona girdiği ilk gün de gişede zirveye oturdu. Film, 1 Aralık 2023’te 1.200 salonda gösterime girdi ve ilk gün 500 bin kişi tarafından izlendi. Film, ilk hafta sonunda ise 2 milyon izleyiciye ulaştı. Film, hem izleyici hem de eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı.

Ölümlü Dünya 2 Disney Plus’ta Yayınlanacak mı?

Ölümlü Dünya 2, sinemalarda gösterimde olduğu sürece Disney Plus’ta yayınlanmayacak. Ancak, film, sinemalardaki gösterimini tamamladıktan sonra Disney Plus’ta izlenebilecek. Film, Disney Plus’ın Türkiye’de yayına başladığı 14 Haziran 2023’ten itibaren platformun en çok beklenen yapımlarından biri oldu. Film, Disney Plus’ta yayınlandığında, aboneler filmi istedikleri zaman ve istedikleri cihazda izleyebilecekler. Film, Disney Plus’ta 2023 sonbaharında yayınlanması bekleniyor.(Sevi Gözay Uğurlu)

Paylaş