havadurum

Öğrencilere yönelik çevre ve temizlik eğitimleri sürüyor

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kentte yürütülen faaliyetler başta olmak üzere çevre ve temizlik temalı eğitimler kapsamında Burak Selçuk, FMA Koleji öğrencileriyle buluştu.

1339

Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeli Çevre Yüksek Mühendisi Burak Selçuk tarafından gerçekleştirilen eğitim kapsamında öğrencilere, Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Sıfır Atık Projesi, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında önemli bilgiler anlatıldı.

Selçuk, eğitim kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil, atık ilaç, bitkisel atık yağların ayrı toplanması, giyim/tekstil atıkları çalışmalarına yönelik de bilgileri öğrencilerle buluşturdu. Atıkların neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Selçuk, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, iklim değişikliği ve mavi bayrak gibi kent merkezinde uygulanan konularını anlattı.

(ATİLLA AKIN)
Paylaş