havadurum

O plajlar mavi bayraklı

Ayvalık Belediyesi işletmelerinin bu yıl da kazandığı Mavi Bayraklar düzenlenen törenlerle göndere çekildi.

698

Mavi Bayrak kazanan kurumlar geçtiğimiz ay açıklanmıştı. Balıkesir, 49 mavi bayrak ödüllü plajıyla Türkiye'nin en çok "Mavi Bayraklı" 4'üncü ili olmuştu. Ayvalık ise 21 Mavi Bayrak ödüllü plajı, 1 Marina ve 3 teknesi ile Balıkesir’in en çok "Mavi Bayrak" ödülüne sahip ilçesi olma başarısını sürdürdü.

Mavi Bayrak'ın sürdürülebilir olması için 5 senedir emek harcayan Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajları, mavi bayrak ile marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ayvalık Belediyesi’nin işletme ve iştirakleri arasında yer alan; Cunda Arka Deniz, Altınova Kum Adası, Paşa Limanı, Kapri ve Duba plajları bu yıl da mavi bayraklı.

“Mavi bayrak ile marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor”

2024 yılı sezonunda kazanılan mavi bayrakları işletmelerin gönderine çeken Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cunda (Alibey) Adası’nda düzenlenen “Mavi Bayrak” töreninde haklı gururu yaşadıklarını söyledi. Mavi Bayrak'ın sürdürülebilir olması için 5 senedir emek harcadıklarını hatırlatan Başkan Ergin, törende şöyle konuştu; “Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajları, mavi bayrak ile marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.