havadurum

Müge Anlı kimdir? Müge Anlı’nın hayatı, kariyeri ve özel hayatı!

Müge Anlı, Türkiye’nin en çok izlenen sabah programlarının sunucusu. Peki, Müge Anlı kimdir, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? İşte Müge Anlı’nın hayatı, kariyeri ve özel hayatı hakkında merak edilenler…

1059

Müge Anlı, Türkiye’nin en çok izlenen sabah programlarından biri olan Müge Anlı ile Tatlı Sert’in sunucusu ve gazetecidir. Peki, Müge Anlı kimdir, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? İşte Müge Anlı’nın hayat hikayesi…

Müge Anlı kimdir?

Müge Anlı, 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde hukuk üzerine yaptı. Televizyon hayatına ilk olarak Top Secret programıyla Kanal 6’da başlayan Müge Anlı, magazin sunuculuğuna Kanal D ve atv gibi kanallarda devam etti. 2006-2008 yılları arasında magazinci Şenay Düdek ve Pakize Suda ile Kanal D’de Dobra Dobra adlı magazin üzerine sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı bir program yaptı. Uzun yıllar Vatan Gazetesi’nin magazin müdürlüğünü üstlendi. 2008 yılında Dobra Dobra’daki sunuculuk deneyimi ile magazinciliği bırakıp sunuculuğa geçti ve atv’de yayımlanan kendine ait Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı tartışma programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaya çalışılmaktadır1 Yine Tatlı Sert’in dışında, 2010 televizyon sezonunda, daha önceden Sinan Çetin’in yapmış olduğu Film Gibi adlı programla aynı formatta bir programı atv’de sundu. Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler konuk edildi. 2019 yılında atv’de Müge Anlı ile Tatlı Sert programı yaz tatilindeyken Güven Bana isimli bilgi yarışmasını sundu.

Müge Anlı’nın ödülleri

Müge Anlı, sunuculuğu ve gazeteciliği ile birçok ödüle layık görüldü. 2016, 2018, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Sunucu ödülünü kazandı.

Müge Anlı’nın özel hayatı

Müge Anlı, Arnavut kökenlidir8 1999 yılında evlendiği gazeteci Burhan Akdağ’dan 2008 yılında boşandı. Bu evlilikten bir kızı oldu. Anlı, 20 Haziran 2022 tarihinde sunduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert programında İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evleneceğini açıkladı. Müge Anlı ve Şinasi Yüzbaşıoğlu, 25 Haziran 2022 tarihinde evlendi.

Müge Anlı’nın son haberleri

Müge Anlı, son zamanlarda gündemden düşmeyen Gökhan Tombak cinayeti ile ilgili flaş gelişmeleri ekrana taşıdı. Burdur’un Karaaliler köyünde evinin önünde tüfekle öldürülen Gökhan Tombak’ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan Mehmet Çelik, Müge Anlı’nın stüdyosuna bağlandı. Çelik, kendisini üfürükçü olarak tanımlayan Tombak’ın eşi ve ailesine sert sözlerle tepki gösterdi. Çelik, “Bu çeneyle bu kadından kim hoşlanır?” dedi. Kaçak kazı nedeniyle yargılanan Mehmet Çelik, evinin kurşunlanma meselesini define olayına bağladı.

Müge Anlı, ATV ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınla izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Müge Anlı’nın etkileyici sunumuyla gerçekleşen program, kayıp vakaları, cinayet dosyaları, ailevi sorunlar ve daha birçok konuda yardıma ihtiyacı olan insanlara ışık tutuyor.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş