DOLAR 31.0908 %0.33
EURO 33.7143 %0.21
G.ALTIN 2026.9402 %0.49
BITCOIN 50990.1802 %-1.87
ETHERIUM 2930.5472 %-2.62
havadurum

Muammer Barışkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu

CHP Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Barışkan, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına aday adaylık dosyasını teslim etti.

1716

Dosya tesliminin ardından bir basın açıklamasında bulunan Barışkan, “Gerek emek mücadelesinin gerek siyasal alanın içerisinde bir sıra neferi ve yönetimlerinde yer alan bir yoldaşınız olarak, aynı zamanda 20 yılı aşkın süre içerisinde Kepez beldemizde sosyal hayatı biraz daha canlı tutmaya ve güzelleştirmeye yönelik çaba harcayan bir esnaf olarak Kepez Belediye Başkanlığı aday adaylığı için partim Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığımıza başvuru yapmış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

Önemli bir süreç olan yerel seçim hattına girildiğini belirten Barışkan, “Ülkemiz için gelecek süreç içerisinde de çok önemli olan yerel seçim süreci sathına giriyoruz. Bu seçim sonuçları kuşkusuz önümüzdeki dönem ülke siyasetinin şekillenmesinde yeni bir yol açacağı gibi aynı zamanda yerel ve yerinden demokrasinin de önemini ortaya koyacağı, giderek merkezileşen ve yerel inisiyatifi yok sayan mekanizmanın kırılması bakımından önemlidir.” dedi.

Konuşmasına devam eden Barışkan şu ifadeleri kaydetti: “Tekçi yönetim anlayışından, birlikte karar alma ve halk için halkla beraber anlayışı ile sorgulanabilen, eleştirilebilen ve özeleştiri yapabilen, yönetmek için değil birlikte daha güzeli daha iyiyi başarabilmek için, alanında uzman bir ekiple yan yana, omuz omuza daha yaşanılabilir bir Kepez yaratabilme adına yola hep beraber çıktık. Bugüne kadar Kepez için emek harcayan tüm belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, muhtarlıklarımıza şükranlarımızı sunuyor ve diyoruz ki ‘geçmişe dair sözümüz değil, geleceğe dair hep birlikte gerçekleştireceğimiz hayallerimiz var.’ Evet, her kent gibi sorunlarımız var. Bu sorunları çözecek inancımız da var. Kepez olarak güzeliz ve diyoruz ki, ‘Daha da güzelleşmeye var mıyız!’”

(Haber Merkezi)

Paylaş