havadurum

“Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız”

Türkiye Belediye Başkanları Birliği'nin Çanakkale Temsilcisi Mehmet Ünal Şahin; “Milli ve manevi değerlere bağlılıkla, sevgi, saygı ve hoşgörü ile dolu bir bayram diliyorum” dedi.

683

Türkiye Belediye Başkanları Birliği'nin Çanakkale Temsilcisi olan Mehmet Ünal Şahin, Kurban Bayramı vesilesiyle topluma duygu dolu bir mesaj iletti. Şahin'in mesajı, birlik, beraberlik ve toplumsal dayanışmanın önemine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti. Şahin “Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlarda yaşadığımız güzel duyguların, sadece bugünlerle sınırlı kalmaması gerekiyor. Hayatımızın her döneminde aynı halis, niyet ve düşüncelere bağlı olarak, ilişkilerimizi sürdürmeliyiz. Unutmamalıyız ki sorunlarımız paylaşıldıkça azalacak ve mutluluklarımız daha da artacaktır.

Bu vesileyle Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kılarsak inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bayramlarda, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, huzur ve mutlulukla dolu, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün olduğu, nice bayramları birlik ve toplum olarak kenetlenerek Kurban Bayramın tüm insanlığa, İslam alemine, ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bayram sevincini ve coşkusunu yürekten paylaşıyor ve Kurban Bayramlarını kutluyorum.”

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş