DOLAR 28.8867 %-0.25
EURO 31.6884 %-0.35
G.ALTIN 1898.3821 %-0.19
BITCOIN 37800.93 %0.37
ETHERIUM 2035.2389 %0.44
BIST100 8013.98 %-0.25
havadurum

Milletvekili Gider, "Çanakkale İş Dünyası Temsilcilerini Ankara'da ağırladı"

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale iş dünyasını ağırlayarak kalkınma için ortak akıl ve yatırımların vurgusunu yaptı.

742

Çanakkale'nin kalkınması ve ileriye taşınması için önemli adımların atılması konusunda ortak akıl ve yatırımların vurgulandığı bir buluşma TBMM'de gerçekleşti. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale iş dünyasının temsilcilerini ağırlayarak bu kritik konuyu ele aldı. Ankara'da gerçekleşen bu toplantıda Çanakkale'nin geleceği için neler yapılması gerektiği masaya yatırıldı. Meclis faaliyetleri nedeniyle Ankara'da bulunan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Abdullah Deniz ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Bülent Çetin'i ağırlayarak, iş dünyasının temsilcileri ile yakın bir işbirliği içinde olduklarını gösterdi.

"Çanakkale, potansiyel olarak mevcut halinden çok daha fazla şeyi temsil"

AK Parti Gider, yapılan tüm yatırımlarda ortak akılla hareket etmenin önemine değinerek; "Çanakkale, potansiyel olarak mevcut halinden çok daha fazla şeyi temsil ediyor. Çanakkale için öngördüğümüz sanayi modeli, tarıma dayalı sanayidir. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi, Çanakkale'nin haddinden fazla ağır sanayi ile sarmalanmasını arzu etmiyoruz. Çünkü bir bütün olarak şehrimiz tarım ve turizm ağırlıklı. Sanayi de gelişecekse, bu eksende tarımı desteklemeli, geliştirmeli. Ezine OSB bu eksende çok önemli bir hamle ve artık fabrikalarımız yükselmeye devam ediyor. Ayvacık'ta ise jeotermal enerjinin kullanılacağı yeni OSB kuruluyor. Çanakkale sanayisinin önündeki lojistik engelleri ortadan kaldıracak olan Çanakkale 1915 Boğaz Köprüsü, bir yapbozun parçaları gibi Çanakkale tarımına yönelik kurduğumuz hayalleri resmini ortaya koyuyor" diye belirtti.

"Çanakkale'nin bütün dinamikleriyle birlikte attığımız adımlar, bizler için çok daha kıymetli"

Gider, Çanakkale'nin kalkınması için atılan tüm adımların bir bütünsellik taşıması gerektiğini ifade ederek, "Sadece OSB inşa etmek, köprü yapmak yeterli değil. Tüm bunları anlamlı kılacak olan iş dünyası ortak bir paydada buluşup birlikte karar alabilmek. Bu anlamda sizlerle ve şu an burada bulunamayan diğer iş dünyası temsilcileriyle de sıklıkla bir araya geliyor neler yapmalıyız noktasında tartışıyoruz. Çanakkale'nin bütün dinamikleriyle birlikte attığımız adımlar, bizler için çok daha kıymetli. Çünkü bu, projelerin sürdürülebilir olacağını da gösteriyor. Ortak akılla, Çanakkale ortak paydasında, bu şehre bir parça dahi olsa katkı sunmak isteyen herkesle el ele vereceğiz ve şehrimizi daha da ileriye götüreceğiz" dedi.
(Saim Tunçman)

53563_wysiwyg_22349_canakkale-is-dunyasi-ayhan-gider-2-.webp

Paylaş