havadurum

Meteoroloji ve AFAD'dan kritik uyarı!

Meteorolji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 5 günlük hava tahmin raporuna göre çok sayıda il sağanak yağışın etkisi altına gireceği duyuruldu. Bir uyarı da AFAD'dan geldi.

691
Sonbahar mevsiminin ilk günlerinde kavurucu sıcaklar geride kalacağı tahmin ediliyor. Yağışlı hava İstanbul ve Ankara dahil pek çok ili etkisi altına alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugünden itibaren yurdun büyük bölümü yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

Yapılan hava tahminlerine göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Sinop, Osmaniye, Kars ve Ardahan çevreleri ile Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin bekleniyor. Yağışların; öğleden sonra İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun güneybatısında, akşam ve gece saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.
(Haber Merkezi)
Paylaş