DOLAR 28.9374 %-0.19
EURO 31.1578 %-0.22
G.ALTIN 1864.0109 %-0.14
BITCOIN 43808.8109 %-0.35
ETHERIUM 2360.352 %-0.68
havadurum

Memur-sen Hükümetin zam teklifini protesto etti, “Alın terinden tasarruf olmaz”

Memur-Sen, hükümetin memur ve emekli maaşlarına yapılan zam teklifini Truva Atı önünde düzenlediği eşzamanlı protesto etti. Talep: Adil refah payı!

2421

Memur-Sen, hükümetin memur ve emekli maaşlarına sunduğu ikinci zam teklifine karşı sesini yükseltiyor. Sendika üyeleri, ülke genelinde 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen protestoadil refah payı taleplerini dile getirildi. Çanakkale’de de Truva Atı önünde bir araya gelen Memur-Sen üye ve yöneticileri, taleplerinin karşılanması gerektiğini dile getirdi. Memur-Sen, hükümetin teklifinin yeterli olmadığını vurgulayarak, toplu sözleşme masasında adaletli bir çözüm bekliyor. Memur-Sen Çanakkale İl Başkanı Suat Özen, “Büyük ve güçlü Türkiye için güçlü memur! Güçlü memur için de refah payı şart. Alın terinden tasarruf olmaz” dedi. Sendika, en düşük memur maaşlarının artırılmasını, emekli maaşlarının gözden geçirilmesini ve enflasyonun üzerinde bir refah payının sağlanmasını talep ediyor.

ZHükümetin teklifi yetersiz görüldü

Özen, kamu işverenenin yetersiz teklifini protesto ettiklerini yineleyerek, “Memur-Sen ve 11 yetkili sendikamızla 7. Dönem toplu sözleşmede masaya sunduğumuz gerçekçi tekliflerimize karşı, kamu işvereninin verdiği yetersiz teklifleri protesto ediyoruz. Sorunların çözüleceği yer toplu sözleşme masasıdır” sözümüzü bir kez daha tekrar ediyoruz. 2 yıldır toplu sözleşme masasının toplanmasını, masanın dışında yapılan eksik ve yanlış düzenlemelerle bozulan gelir dağılımı adaletsizliğinin düzeltilmesini, sorunun bütün olarak görülmesini bekliyoruz.  Maalesef kamu işvereni bizim beklentimizi ve teklifimizin haklılığını hala anlayabilmiş değil” diye belirtti.