DOLAR 31.1478 %0.16
EURO 33.8457 %0.10
G.ALTIN 2037.4708 %0.28
BITCOIN 57020.9208 %4.70
ETHERIUM 3237.9952 %1.65
havadurum

Meltem Günay’ın Starbucks Bardağı Olayı Nedeniyle TGRT Haber’den Kovulduğu İddiası Doğru Mu?

TGRT Haber spikeri Meltem Günay, haber sunarken elinde Starbucks bardağı olduğu için sosyal medyada eleştirilmişti. Bazıları ise Meltem Günay’ın bu yüzden işten atıldığını iddia etmişti. Peki, gerçek ne? Meltem Günay kimdir? Starbucks bardağı olayı nedir? İşte, detaylar…

2187

TGRT Haber’in başarılı spikerlerinden Meltem Günay’ın, haber sunarken elinde Starbucks bardağı tuttuğu için işten çıkarıldığı iddiası sosyal medyada gündem oldu. Peki, Meltem Günay kimdir? Starbucks bardağı olayı nedir? Meltem Günay gerçekten TGRT Haber’den kovuldu mu? İşte, merak edilenler…

Meltem Günay Kimdir?

Meltem Günay, 1978 yılında Bursa’da doğdu. 1996 yılında Sönmez Grubu’na bağlı As TV’de spikerlik kariyerine başladı. Tuna Huş’tan 3 yıl ders aldı. Muhabirlik ve editörlük yaptı. Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü kazandı ancak gitmedi. İstanbul’a taşındıktan sonra World Beauty Channel’da kısa bir süre çalıştı. Bir süre oyunculuk da denedi. 5 yıldır TGRT Haber’de sabah kuşağı ve hafta sonu haberleri sunuyor.

Starbucks Bardağı Olayı Nedir?

Meltem Günay, 23 Aralık 2023 tarihinde TGRT Haber’de sabah kuşağı programını sunarken elinde Starbucks bardağı tuttu. Bu durum, bazı izleyiciler tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada Meltem Günay’ı eleştiren ve TGRT Haber’i boykot çağrısı yapan yorumlar yapıldı. Bazı kullanıcılar, Meltem Günay’ın elindeki bardağın Türk kahvesi bardağı olduğunu savundu. Meltem Günay ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Meltem Günay TGRT Haber’den Kovuldu Mu?

Sosyal medyada Meltem Günay’ın Starbucks bardağı olayı nedeniyle TGRT Haber’den kovulduğu iddia edildi. TGRT Haber’in yaptığı açıklamada "TGRT Haber TV'nin 24.12.2023 tarihli haber yayınında spikerlik yapan Meltem Günay'ın önünde Starbucks'a ait bir fincan ile haber sunduğu görülmüştür. Kurumumuzun ilkeleri gereği spikerin TGRT Haber TV'de herhangi bir firmanın örtülü reklamını yapacak şekilde sunuculuk yapması kesinlikle yasaktır” ifadelerine yer verildi.

(Esra Güller)

Paylaş