DOLAR 27.1479 %0.00
EURO 29.0073 %0.00
G.ALTIN 1680.291 %0.00
BITCOIN 26575.4573 %-0.08
ETHERIUM 1593.2711 %-0.02
BIST100 8039.18 %0.00
havadurum

Kurumsal sosyal sorumlulukta Sabancı'ya "Dünya Lideri unvanı

Dünyada kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği en prestijli platformların başında gelen International CSR Excellence Awards'ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) 2023 yılı kazananları açıklandı. Sabancı Holding, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği projesi ile 2023 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Altın Ödülü'ne layık görüldü.

252
İngiltere merkezli The Green Organization tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve dünyada kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği en prestijli platformların başında gelen International CSR Excellence Awards'ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) 2023 yılı kazananları açıklandı. Sabancı Holding, 2021 yılında başlattığı ve son 2 yılda Türkiye'nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketine dönüşen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği projesi ile 2023 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Altın Ödülü'ne layık görüldü. Sabancı Holding'in ödülü, Londra'nın tarihi St. Paul Katedrali'nde düzenlenen törenle, Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp'e takdim edildi.

BREZİLYA'DA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK
Dünyanın dört bir yanından 500'ün üzerinde projenin değerlendirildiği etkinlik kapsamında ödüle layık görülen Sabancı Holding'e, aynı zamanda The Green Organization tarafından 'Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dünya Lideri' unvanı da verildi. Bu kapsamda, Sabancı Holding, gelecek yıl Brezilya'da düzenlenecek The Green World Awards'ta (Yeşil Dünya Ödülleri) Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

"Cumhuriyetin 100'üncü yılında bu ödüle layık görülmek büyük gurur"
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp, Sabancı'nın öncü ve örnek olma vizyonunu kurumsal sosyal sorumluluk alanında da ortaya koymuş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutladığımız bu anlamlı senede, uluslararası camiada böyle bir ödüle layık görülmek bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bu proje, sadece bizim sosyal vizyonumuzun, insan ve toplum odaklı bakış açımızın bir göstergesi değil, bunun ötesinde Sabancı'nın Cumhuriyet'e ve Atatürk değerlerine olan bağlılığının simgesi. Sabancı Topluluğu olarak, önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet'i sahada çalışarak yüceltmeye; ülkemizin toplumsal kalkınmasına öncülük etmeye devam edeceğiz. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Güler Sabancı ve CEO'muz Cenk Alper olmak üzere, bu projeyi sonuna kadar sahiplenen tüm Sabancı Gönüllüleri'ne ve tüm Topluluk çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
(Esra Güller)
Paylaş