DOLAR 27.4099 %1.59
EURO 28.9836 %1.62
G.ALTIN 1653.0362 %0.37
BITCOIN 26494.54 %1.00
ETHERIUM 1626.1768 %2.02
BIST100 8239.9 %1.57
havadurum

"Kurban en özel günlerden biri"

İçişleri Bakan Yardımcısı Turan, Kurban Bayramı sebebiyle, Çanakkale'de depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

490

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Kurban Bayramı dolayısıyla Çanakkale`deki Hüseyin Akif Terzioğlu Yurdu`nda kalan depremzede vatandaşları ziyaret ederek; "Sağlık, afiyet içinde, kazasız, belasız nice bayramlara ulaşmayı ümit ediyorum." dedi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve 27. Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile vatandaşlarla bayramlaşan Turan, ihtiyaç ve beklentileri dinledi. Turan, gazetecilere, Türkiye`nin bir süre önce çok büyük bir acı yaşadığını söyledi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini, ülkenin büyük bir felaketle karşı karşıya kaldığını dile getiren Turan, "O afetten sonra devletimiz tüm imkanlarıyla süreci yönetip, inşaat sürecini başlatıp, depremzedelerimizin evlerini inşaatına başlandı. Şu an Çanakkale`miz başta, birçok ilimizde oradaki kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Çanakkale`mizde çok sayıda misafirimiz var deprem bölgesinden gelen. Bugün bayramlaşmamızı kardeşlerimize ayırdık. İlk programımızı onlarla yapıyoruz." diye konuştu.

Turan; "Bayramı beraber geçirmeye çalışıyoruz"
Turan, depremden etkilenen vatandaşlardan bazılarının Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kaldığını hatırlattı. Onların ev sahibi, kendilerinin misafir olduğunu dile getiren Turan, şunları kaydetti; "Çocuklarıyla beraber hediyeleştik, sohbet ettik. Dertlerine, davalarına gönül vermeye çalıştık ama yüreklerin bir parçasını da kendi evlerinin olduğu yerlerde olduğunu bir daha gördük. Ümit ediyorum bir an önce inşaat süreci biter. Oranın tekrar eski günlerine huzurlu, sağlıklı günlerine dönmesine imkan sağlanır. O yüzden bugün dertlerini paylaşmak, azaltmak için bir araya geldik. Kurban en özel günlerden biri, yakınlaşmak demek. Hem Rabb`imize yakınlaşmayı hem de kendi aramızdaki sosyal kesimlerin dertlerini anlamayı, dinlemeyi ve yakınlaşmayı sağlayan günler demek. O yüzden biz bu yakınlaşmanın ifadesi olarak Türkiye`mizin en doğusuyla en batısının, Malatyalının, Gazianteplinin misafir olduğu bu güzel topraklarda beraber bayramı geçirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle başta depremzedelerimiz olmak üzere bütün milletimizin bayramını yürekten tebrik ediyorum. Sağlık, afiyet içinde, kazasız, belasız nice bayramlara ulaşmayı ümit ediyorum."

Bayramlaşma programına, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, İl Emniyet Müdürü Celal Taşcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı Yarbay Ercan Oran, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bayram Namazını memleketinde kıldı
İçişleri Bakan Yardımcısı Turan, bayram namazını Lapseki`de kıldı
İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Kurban Bayramı namazını Çanakkale`nin Lapseki ilçesinde kıldı. Turan ve babası Sadettin Turan ile Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk ve AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin, Lapseki Sahil Camisi`nde bayram namazlarını kıldıktan sonra cami bahçesinde vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma programına, Lapseki Belediye Bakanı Eyüp Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İlçe Jandarma Komutanı Berat Demirtuğ, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Karabulut ve çok sayıda kişi katıldı.
(AA)

Paylaş