havadurum

Kunt'tan Küçük Esnafa Müjde: Çanakkale'ye Gastronomi Çarşısı Geliyor

İYİ Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, şehrin sokak lezzetleri ve zengin gastronomik mirasını daha da ön plana çıkarmak için harekete geçiyor. 

430

İYİ Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, Çanakkale'nin sokak lezzetlerini bir araya getirecek bir gastronomi çarşısı inşa edeceklerini açıkladı. Turistik bir ziyaret noktası da olacak bu çarşıda, Çanakkale'nin ürünlerini ve lezzetlerini tanıtacak bir alan da yer alacak.

“Çanakkale lezzetlerini satabilme fırsatı sağlayacağız”

Kunt, projenin detaylarını şu şekilde açıkladı: “Çanakkale'nin sokak lezzetlerini bir araya getireceğimiz bir gastronomi çarşısını inşa edeceğiz. Bu çarşı hem turistik bir ziyaret noktası olacak hem de Çanakkale'nin ürünlerini ve lezzetlerini tanıtabileceğimiz bir alan olacak. Çok uygun kiralar ile küçük esnafımıza Çanakkale lezzetlerini satabilme fırsatı sağlayacağız. Kirası az olan esnafımızın maliyeti de az olacak, ürünlerine daha ucuza katılacak. Hem esnafımız kazanacak hem vatandaşımız kazanacak. Kazanan Çanakkale herkese ama herkese çok iyi gelecek.”

Küçük esnaf desteklenecek

Kunt, gastronomi çarşısının Çanakkale'ye birçok açıdan katkı sağlayacağını vurguladı. Projenin şehre ekonomik canlılık getireceğini, küçük esnafı destekleyeceğini ve Çanakkale'nin turizm potansiyelini artıracağını ifade etti.

“Çanakkale'nin sokak lezzetlerini tüm dünyaya tanıtacağız”

Çanakkale'nin ünlü lezzetleri ve el işçiliğiyle üretilen ürünlerin tanıtılacağını belirten İYİ Partili Kunt, “Bu proje ile Çanakkale'nin sokak lezzetlerini tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtacağız. Hemşehrilerimiz ve turistler, Çanakkale'nin birbirinden lezzetli yemeklerini tek bir yerde bulabilecekler. Ayrıca, bu proje ile küçük esnafımızı da desteklemiş olacağız. Uygun kiralar ile esnafımızın ayakta durmasını ve kazanmasını sağlayacağız. Gastronomi çarşısı, Çanakkale'ye ekonomik açıdan da büyük katkı sağlayacak. Hem esnafımız hem de şehrimiz kazanacak.”

“Gastronomi çarşısının şehre çok faydalı olacak”

Kunt'un bu projesi, Çanakkale'de büyük ilgi gördü. Hem esnaf hem de vatandaşlar, gastronomi çarşısının şehre çok faydalı olacağını ve Çanakkale'yi gastronomi turizminin önemli bir merkezi haline getireceğini ifade ettiler.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş