havadurum

Kunt, “31 Mart'ta yeniden canlanan bir Çanakkale'de görüşmek dileğiyle”

Çanakkale’nin Belediye Başkan Adayı Burak Kunt: “31 Mart'ta yenilenen, tazelenen ve yeniden canlanan bir Çanakkale'de görüşmek dileğiyle” dedi.

1001

İYİ Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü özel bir etkinlikle kutladı. Mart ayının gelişiyle birlikte Balkan ve Trakya bölgesi göçmen geleneği olan marteniçka dağıtan Kunt, bu özel günü anlamlı bir şekilde kutlamayı tercih etti.

“Çanakkale'mizin geleceği için güzel bir dilek tuttum”

Dağıtılan marteniçkalara kitap ayracı ile not düşen Kunt: "Bir Balkan/Trakya bölgesi göçmen geleneği olarak Marteniçka, baharın gelişi ile birlikte yenilenme, tazelenme ve canlanmayı sembolize eder. Her yıl Mart ayının başında göçmenlerin sevdiklerine armağan ettiği bu bileklikler, Mart ayının sonuna kadar bilekte kalır. 31 Mart'ta dileklerin kabul olması temennisiyle bileklerden çıkarılan marteniçkalar bahar çiçeği açmış ağaç dallarına bağlanır. Ben de Çanakkale'mizin geleceği için güzel bir dilek tuttum. 31 Mart'ta yenilenen, tazelenen ve yeniden canlanan bir Çanakkale'de görüşmek dileğiyle" diyerek marteniçka dağıtan Kunt, şehrin geleceği için umut dolu bir mesaj verdi.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş