DOLAR 29.0004 %0.03
EURO 31.2211 %-0.01
G.ALTIN 1866.5804 %0.00
BITCOIN 43786.8604 %-0.40
ETHERIUM 2352.7612 %-1.00
havadurum

Kilitbahir'de farkındalık oluşturuldu

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından "Temiz Deniz, Tarih, Miras, Gelecek" temalı kıyı ve deniz dibi temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

683

Denizlerin ve kıyıların temiz tutulması ile su altında bulunan tarihi ve doğal miras alanları korumak amacıyla Kilitbahir'de gerçekleştirilen etkinliğe; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Taşçı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı personeli, kamu kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Aktaş; "Denizimize, tarihimize, geleceğimize sahip çıkmalıyız"
Vali İlhami Aktaş'ın yetkililer, çevre gönüllüleri ve çocuklarla birlikte Kilitbahir köyünde kıyı temizliği yaptığı etkinlikte, Kilitbahir kalesi önünde dalgıçlar tarafından deniz dibinden çöp toplandı. Denizleri ve doğayı temiz tutmak için yapılan bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Aktaş; "Önemli olanın temizlemek değil kirletmemek olduğu bilinciyle denizimize, tarihimize, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Tabiatımızın bize bir miras değil, gelecek adına sahip çıkmamız gereken bir emanet olduğunu unutmamalıyız. "Temiz Deniz, Tarih, Miras, Gelecek" temalı kıyı ve deniz dibi temizliği etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. "dedi.
(Atilla Akın)

Paylaş