DOLAR 31.1453 %0.15
EURO 33.8138 %0.01
G.ALTIN 2032.7307 %0.05
BITCOIN 57297.7002 %5.21
ETHERIUM 3248.5114 %1.98
havadurum

Kepez'de ön seçime günler kaldı... "Keşke doğrudan mevcut başkanı aday olarak atasalardı"

Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Emine Kardelen, beldedeki aday belirleme ön seçimine günler kala bir basın açıklamasında bulunarak, seçim sonucunun şimdiden belli olduğunu öne sürdü. Kardelen, oy kullanmaya gitmeyeceğini aktardı ve “Keşke bu kararı alanlar hiçbir şova gerek kalmadan doğrudan mevcut başkanı aday olarak atamış olsalardı.” ifadelerini kullandı.

1117

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale’nin Kepez ilçesi adayının belirlenmesi için 21 Ocak Pazar günü üye bazlı ön seçim yapılacak. CHP’den Kepez Belediye Başkanlığı için mevcut başkan dahil aday adayı olan 6 isim bulunuyor.

Beldedeki seçime birkaç gün kala; Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Emine Kardelen, bir basın açıklamasında bulunarak, seçim sonucunun şimdiden belirlendiğini öne sürdü. Oy kullanmaya gitmeyeceklerini söyleyen Kardelen, “Kepez’de ön seçim kararı almıştır. Keşke bu kararı alanlar hiçbir şova gerek kalmadan doğrudan mevcut başkanı aday olarak atamış olsalardı.” dedi.

Kepez halkının mevcut Belediye Başkanı Birol Arslan'dan yüzde 70 oranında memnuniyetsiz olduğunu aktaran Kardelen, "Çanakkale Merkez’de 2023 yılı delege seçimlerinde seçimi kazanan beyaz liste Kepez’de delege listesi dahi çıkartamamış ve mevcut Kepez Belediye Başkanının desteklediği mavi liste doğrudan seçimi kazanmıştır. Mevcut üye yapısı ile şu andaki belediye başkanının seçimi uzak ara kazanacağı aşikardır. Gönül isterdi ki, mevcut kepez belediye başkanının başarılarından ve kepez halkının takdirlerinden dolayı arkasında dimdik durabilseydik ve tek adayla seçime girebilseydik. Bunun tam aksine mevcut belediye başkanı için yapılan memnuniyet anketinde, kepez halkı yüzde 70 oranında memnuniyetsizliğini dile getirmiştir. Ve bu sonuç da CHP üst yönetimi tarafından göz ardı edilmiştir. Geldiğimiz noktada Kepez’de herkesin bildiği kronikleşen sorunlara mevcut belediye başkanın çözüm üretememesi kepez ile beraber partimize de büyük zarar verdiğini sahada birebir gördüm.” şeklinde konuştu.

"Keşke doğrudan mevcut başkanı aday olarak atasalardı"

Açıklamasına devam eden Kardelen, "Ben; partimize emek vermiş bir kadın olarak bu sorunlara çözüm üretmek ve partimizin bayrağını bir adım ileri götürmek üzere aday adayı oldum. Oy kullanmaya başladığı yıllardan itibaren sadece Cumhuriyet Halk Partisine oy veren seçmenimizin mevcut belediye başkanının aday gösterilmesi durumunda oy kullanmayacaklarını hatta tepki olarak diğer partilerin adaylarına oy vereceklerini birinci ağızdan gerekçeleriyle beraber dinledim. Bu konuyu; partimizin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımıza ve partimizin bölgemiz aday adaylarıyla mülakat için yetkilendirilen vekillerimize anlatmaya ve tablonun vahametini ortaya koymaya çalıştım. Gelinen noktada ise parti meclisimiz örgütün isteği doğrultusunda Kepez’de ön seçim kararı almıştır. Keşke bu kararı alanlar hiçbir şova gerek kalmadan doğrudan mevcut başkanı aday olarak atamış olsalardı.” dedi.

"Yine de çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Kardelen; kendisinin ve ekibinin partinin mağdur olmaması adına çalışmalara devam edeceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Sonucu şimdiden belli olan bir ön seçimden aday adaylığımızı çekmiyoruz. Ancak oy kullanmaya da gitmeyeceğimizi buradan açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz. Umarız ve dileriz ki bizler iddialarımızda haksız çıkalım ve 31 Mart seçimini kazanalım. Aksi durumda, ön seçime karar verenleri ve buna sebep olanların başta milletvekillerimiz, il ve ilçe yönetimlerimiz olmak üzere başarısızlığını tarih büyük harflerle yazacaktır. Yerel seçim sonuçlarının partimize, ülkemize ve beldemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim."

(SEVİ GÖZAY UĞURLU)
Paylaş