havadurum

Kentte Orkestralar sergisi ziyarete açıldı

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde “Kentte Orkestralar 1” sergisinin ilk gün buluşması Belediye Başkanı Ülgür Gökhan`ında katılımı ile gerçekleştirildi.

466
 
 
Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde “Kentte Orkestralar 1” sergisinin ilk gün buluşması Belediye Başkanı Ülgür Gökhan`ında katılımı ile 10 Haziran 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
“Kentte Orkestralar 1” ilk gün buluşmasında sergi hakkında bilgiler veren Çanakkale Kent Müzesi Koordinatörü Cevat İnce, Çanakkale`de 1960`lı yıllardan 1980`li yıllara kadar devam eden orkestraların anlatıldığı serginin, pek çok orkestrada da görev almış olan İlhan Oytun`un kolaylaştırıcılığında, Barbaros Yeğin, Mehmet Keskin, Alican Tapkan, Zafer Üstünel, Abdurrahim Görgüç’ün röportajlarından seçkiler ve kişisel arşivlerinden çıkan fotoğraflar ile şekillendiğini belirtti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da sergi açılışında yaptığı konuşmasında, serginin oluşum sürecine katkı veren ve emeği geçenleri kutlayarak bilgi, belge ve arşivlerini kent ile paylaşanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Serginin kapsadığı döneme dair kendi anılarından söz eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, aynı anda kentin üç dört noktasında müzik etkinliği yapıldığı ve canlı müzik dinleme imkanı bulunduğunu belirtti.
 
 
Duayenlere müzik dinletisi talebi
Açılış etkinliği, sergiye katkı verenlerin yanı sıra ilk gün buluşmasına katılanların da anılarının paylaşımı ile devam etti. Başta Başkan Gökhan olmak üzere tüm katılımcıların duayenlerden bir müzik dinletisi talebi üzerine, katılımcı duayenlerin de olaya sıcak bakması ile sergi sürecinde gerçekleştirilecek çarşamba etkinliklerinde bir dinleti gerçekleştirilmesi de konuşuldu. Konuşmaların ardından gezilen sergide yer alan fotoğraf ve bilgiler üzerinden dönemi yaşayanlar anılarını tazelerken döneme tanıklık etmemiş katılımcıların sorularının cevapları konuşuldu. “Kentte Orkestralar 1” ilk gün buluşması, 2015 Ramazan Bayramı sonrası gerçekleşecek ilk Kent Müzesi Çarşamba Etkinliği`nde buluşmak üzere son buldu. (Haber Merkezi)
Paylaş