DOLAR 28.8867 %-0.25
EURO 31.6884 %-0.35
G.ALTIN 1898.3821 %-0.19
BITCOIN 37800.93 %0.37
ETHERIUM 2035.2389 %0.44
BIST100 8013.98 %-0.25
havadurum

Kartlar yeniden karılıyor

CHP Çanakkale'de ilk il başkanı adaylığını açıklayan isim CHP Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel oldu. "Değişim Grubu" yani delege seçimleri tabiriyle Beyaz Liste ekibinde yer alan CHP İl Gençlik Kolları ekibi, Merkez İlçe Kongresinde eleştiride bulunarak İl Başkanlığına aday çıkacağını açıkladı. İl Gençlik Kolları Başkanı Güzel, "Ne onun ne bunun ne de bir başkasının değil, gençlik kollarının ana kademe il başkanı adayıyım" dedi.

983
CHP Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel eleştirilere cevap verdikten sonra İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. CHP Geçtiğimiz genel seçimlerde de CHP Çanakkale 4. Sıra milletvekili adayı olan Güzel Merkez İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada mücadele işareti verdi. Geçtiğimiz genel seçimlerde de CHP Çanakkale 4. Sıra milletvekili adayı olan Güzel, CHP İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Merkez İlçe yönetim listesini eleştirerek, "İlçe kurulu listesinin bu şekilde oluşturulmuş olması bizim için çok büyük bir hayal kırıklığı. İsterdim ki listemizde bulunan 3 arkadaşımız, aynı zamanda da gençlik kollarımızda emek sarf etmiş, 3-4 arkadaşımızın olmasını. Hem yeni arkadaşlarımızı kazanmış olurduk hem de mücadele eden arkadaşlarımıza değerlerini göstermiş olurduk. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

"Enerjimizi bazıları tehdit olarak görüyor"

Milletvekili adaylığı için yapılan eleştirilere cevap veren CHP İl Başkan Adayı Güzel, "Bizim yükselişimizi, dinamizmimizi, enerjimizi bazıları tehdit olarak görüyor. Bunu tehdit olarak görmemelisiniz. Biz bütün kardeş ve arkadaşlarımızla, abimlerim ve ablalarımla mücadele etmeye devam edeceğiz. Ancak, maalesef gençlik kolları örgütü olarak uzun zamandır ilçe kongrelerinde genç ve heyecanlı bir adayı destekleyeceğiz diyorduk. Şimdi de bunu size ilan etmek istiyorum. Ne onun ne bunun ne de bir başkasının değil, gençlik kollarının ana kademe il başkanı adayıyım" dedi.

Güzel açıkladı, Gürbüz ve Şimşek'in de açıklamaları bekleniyor

İl başkanlığı kongresi öncesi, Beyaz Listenin Levent Gürbüz, Mavi listenin ise Özgür Şimşek olarak kulislerde konuşulan adayların haricinde İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel'in adaylığını açıklaması, olası yeni bölünmelerin, yeni ittifakların da habercisi olarak yorumlanıyor. Belediye Başkanlığı aday belirleme ve İl başkanlığı seçimi öncesi kartların yeniden dağıtılacağı düşünülüyor. CHP içindeki ekipler için, yeni bir sürecin kapısı aralanabilir.
(Seçkin Sağlam)

Paylaş