havadurum

Karabük’te Çanakkale lodosu!

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen düzenlenen KBÜFEST’te  Çanakkale standu büyük ilgi gördü.

752

Karabük Üniversitesi’nde 21-22 Mayıs 2024 tarihlerinde ev sahipliğinde düzenlenen “KBÜFEST’te 81 ilin değerleri sergilendi. Karabük Üniversitesinde görev yapan Çanakkaleli akademisyenler de 3 stant ile Çanakkale’nin tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra yöresel yemeklerini de konuklara tanıttılar.

Karabük’te “Çanakkale Sofrası!”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yayınlanan “Çanakkale Sofrası” isimli yemek kitabımız iki gün boyunca sergilenerek katılımcılara takdim edildi.

Çanakkaleli akademisyenler Çanakkale’yi tanıttılar!

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Anıl Ertok, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Uygun, Prof. Dr. İsmail Hakkı Tayyar ve Dr. Öğretim Üyesi Tuğçe Olcay, Karabük Üniversitesinde görev yapan Çanakkaleli akademisyenler olarak yaptıkları değerlendirmede; doğup büyüdükleri Çanakkale’yi başka bir ilde tanıtmanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Diğer iller tek, Çanakkale 3 stantla tanıtıldı

Akademisyenler; kültürel, tarihi ve yöresel güzellikleri en iyi şekilde tanıtmak için gayret gösterdiklerini, diğer iller tek stant ile tanıtılırken Çanakkale’nin 3 stant ile tanıtıldığını belirterek Çanakkale’ye ne kadar yoğun bir ilgi olduğunu bu festivalde gözlemleme şansı bulduklarını ifade ettiler. Festivale “Çanakkale Sofrası” isimli yemek kitabı ile katkı veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederek, böyle bir yayını hazırlattıkları için de tebrik ettiler.

“Çanakkalemizi her platformda tanıtmaya devam edeceğiz”

Konu ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Öncelikle Festivali düzenleyen Karabük Üniversitesi’ne ve orada görev yapan Çanakkale’li akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum. İlimizi başka şehirlerde de yaşatmak için gösterdikleri gayret çok kıymetli. Türk Mutfağı Haftası’na denk gelmesi sebebi ile biz de ‘Çanakkale Sofrası’ kitabımız ile misafirlere ulaşma imkanı bulduk ve Çanakkale’li akademisyenlerimiz aracılığı ile İlimize davet ettik. Çanakkalemizi her platformda tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş