havadurum

Karabiga Belediye Başkan Adayı Kırbaç “Biz size bahanelerle gelmiyoruz”

CHP Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç’ın Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

949

CHP Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, Karabiga Düğün Salonu’nda Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya; Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan ve İsmet Güneşhan’ın yanı sıra CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, CHP Karabiga Belde Başkanı Mükerrem Şaşmaz, CHP Biga Belediye Başkan Adayı Alper Şen, CHP Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Hasan Kırım, partililer, kadın kolları ve gençlik kolları ile Karabigalılar katılım sağladı. Karabiga Belediyesi eski başkanlarından Muzaffer Karataş ile Eşref Soğukluoğlu da Semih Kırbaç’a destek olmak için salonda yerlerini aldı.

“Masal anlatmaya değil hizmet vermeye geliyoruz”

CHP Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç’ın Proje Ve Aday Tanıtım Toplantısı’nın başında, CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ile Özgür Ceylan yaptıkları konuşmayla Semih Kırbaç’a destek verdiklerini duyurdular. Konuşmalardan sonra Semih Kırbaç ve eşi Binnur Kırbaç katılanları selamladı. Kimseyi hizmetten mahrum etmeyeceklerinin sözünü veren CHP Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç; “Biz size masal anlatmaya değil; hizmet etmeye geliyoruz. Biz size bahanelerle de gelmiyoruz. Biz size ‘bize oy vermezseniz hizmet gelmez’ diye tehdit edenlerden hiç olmayacağız. Biz 12 ay boyunca yaşanabilir bir Karabiga’yı ortaya çıkarmak için yola çıktık. Biz o hizmeti kim verecekse, o hizmet Karabiga’ya nereden getirilecekse, oraya gider, o hizmeti Karabigalı hemşerilerimin ayağına getiririz. Biz böyle bir anlayışın temsilcileri olacağız. Biz 1 Nisan’dan itibaren Karabiga’da oy versin, vermesin, hiçbir ayrım yapmadan her hemşerimizin yüzünün gülmesini sağlayacağız. Bizim hakkımızda çok konuşan Ayhan vekil de mutlu olacak. Bizim gibi çalışkan, iş bilen bir başkanla herkes çalışmak ister. Beceriksizlikle kimse uğraşmak istemez. Bir kez daha söyleyeyim buradan; Özgür Ceylan da, İsmet Güneşhan da, Ayhan Gider de, Rıdvan Uz da bizim milletvekilimizdir. Bakan yardımcımız Bülent Turan da bizim için değerlidir. Biz hem kazanacağımız belediyelerimizden destek alacağız, hem de devletimizin yatırımlarının takipçisi olacağız. Biz Karabiga’ya en güzel hizmeti getireceğiz, en güzelini. Karabigalı hemşerilerimizi tozdan, topraktan kurtaracağız. Karabiga’da herkesin yüzünün gülmesini sağlayacağız. Esnafımıza can suyu olacağız. Balıkçımızı, çiftçimizi, hayvancılık yapanları ayırmayacağız. Ne belediye personelimiz mutsuz olacak, ne de sokaktaki vatandaşımız. Beşikten mezara vatandaşımızı asla yalnız bırakmayacağız. Biz yıkan değil, yapan, onaran, üreten bir belediyecilik anlayışının temsilcileriyiz” sözlerine yer verdi.

“Karabiga’mıza hizmet getirebilmek için çalışacağız ”

Seçim çalışmalarında kendisini eleştiren AK Parti Milletvekili Ayhan Gider’e de cevap veren Kırbaç; “Ne olacak yani; Semih Kırbaç göreve gelince devlet yatırımları mı duracak? Bu nasıl bir utanmazlıktır. Bu nasıl bir ayıptır. Utanarak dinledim. Kimse merak etmesin. Bizim milletvekillerimiz iktidarıyla muhalefetiyle vatandaşına böyle düşmanlık yapamazlar. Biz seçimden sonra her bir vekilimizle birlikte Karabiga’mıza hizmet getirebilmek için çalışacağız. Herkesin derdi ortak. Hiç kimse beceriksiz bir belediye başkanıyla çalışmak istemez. Herkes bizim gibi genç, heyecanı yüksek, iş bilen belediye başkanlarıyla çalışmak isterler. Belediyenin asli görevi nedir? Yol, yapmak, kaldırım yapmaktır. Bununla övünülmez. 5 yılda bir yol yapamayanlar, bir kaldırım yapamayanlar, köprü sözü verip bir de çıkmışlar bize laf söylüyorlar. Siz daha asli görevinizi yerine getirememişsiniz, ne vizyonundan bahsediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“Sizin paranızla siyaset yapmayacağım”

“Belediyenin reklam panolarını kendi seçim kampanyası için kullananlar bugün gelmişler bize siyasi etikten bahsediyorlar” sözlerine yer veren Kırbaç; “Duvarlara afişlerini asanlar, bize afiş asma dersi vermeye çalışıyorlar. Belediyenin parasıyla, senin paranla Karabigalı hemşerim, senin paranla seçim çalışması yapanlar bize siyasi etik dersi vermeye kalkıyor. Neymiş efendim, meclis üyemizin evine astığımız afişi dillerine dolamışlar. Meclis üyemiz de evine reklam asamayacak bunlara kalırsa. Siz Karabigalının parasıyla kitapçık bastırın, siz bilbordlara seçim kanununa aykırı şekilde reklam astırın, bize gelince tehditler savurun. Beldemizde güzel bir seçim dönemi geçiriyorduk. İlk ziyareti başkan beye yaptık. Seçim sürecinin adil ve güzel geçmesini diledik. Ama öyle olmadı. 6 adaylı bir seçime giriyoruz. Birbirinden değerli adaylarımız var. Ama seçimde böyle gerginlik çıkarmak kimsenin hakkı değil. Ben bugün de yarın da Karabigalı hemşerilerime söz veriyorum. Sizin paranızla siyaset de yapmayacağım, kendi reklamımı da. Biz sizin paranıza da sahip çıkmaya geliyoruz” dedi.

Şeffaf belediyecilik sözü verdi

Karabigalılara şeffaf belediyecilik sözünü veren Kırbaç; “Allah’ın izni, sizlerin desteğiyle 1 Nisan’da görevi devraldığımızda şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Her 3 ayda bir yapılan işlerle, harcanan paralarla ilgili size hesap vereceğim. Haftada 1 gün direkt halk günü yapacağım ve tüm dertlerinizi, sorunlarınızı dinleyip, çözüm yollarını birlikte bulacağız” sözlerini kullandı.

“Her şartta destek vereceğiz”

Türkiye Cumhuriyetinin Karabiga’da inşa ettiği Liman Projesini Karabiga Belediyesi yapıyormuş gibi gösterilmesine de itiraz eden CHP’li Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç; “Beldemizde bir liman genişletme ve yük elleçleme rampaları dahil bir projeden söz ediliyor. Bu projede tamamı ile bir devlet projesi olup, Karabiga’mızın hak ve menfaatleri doğrultusunda ilgili Bakanlığın yapacağı ihale de dahil her şartta destek vereceğiz ve bu konuda hiçbir sürecin aksamasına izin vermeyeceğiz. Tam destek sağlayacağız. Projenin her aşamasını biliyorum. Bu projede bugünün değil, belki 10-belki 20 yıllık bir proje. Bugün biz, bu projeyi hayata geçirecek iradeyi ortaya koyacağız. Seçim günü yaklaştıkça, başarısız olduklarını görenler, dedikodu üretmeye, kara propaganda ile seçim kazanmaya çalışıyorlar. Karabigalı hemşerim benim akıllıdır, sizin ucuz oyunlarınıza kanmaz. Ne belediyedeki işçilerimizi çıkaracağız sizin gibi, ne de belediyemiz tesislerini kapatacağız. Biz kapatmaya, işte çıkarmaya, yıkıp yok etmeye gelmiyoruz. Üretmeye, arttırmaya geliyor, arttırmaya. Biz tesislerimizi arttırıp, hizmeti arttırıp, Karabigamızı ilgi odağı haline getireceğiz ve istihdamı arttıracağız” ifadelerine yer verdi.

“Önceliğimiz hizmet”

Önceliklerinin hizmet olduğunu dile getiren Kırbaç; “Bölgemizde birçok sanayi kuruluşu var. 25 yıldır bölgede üretim yapan İÇDAŞ Demir Çelik ve Enerji firması, Beldemizde 6 yıldır üretim yapan ülkemizin en büyük enerji üretim tesisi olan CENAL Elektrik Üretim firması, Biga’mızın göz bebeği Doğtaş Mobilya firması, Çan ilçemizin ve Çanakkale’mizin yüz akı olan Çanakkale Seramik firması, Örtülüce köyünde faaliyet gösteren OMYA Madencilik ve Belediyenin de ortak olduğu Biogaz santrali de dahil tüm firmalar ile Belediye Yönetimi olarak sıfır sorun ile çalışacağımıza ve beldemizin hak ve menfaatleri neyi gerektiriyorsa o yönde devlet özel sektör işbirliği içerisinde doğru ve ahlaki olarak yapacağımıza söz veriyoruz. Kimsenin adamı değil işimizin adamı olacağız. Her işi hibeyle aldıklarını söyleyenlere soruyorum. Neredeyse borçsuz belediyemizde yetki verdiğimiz arkadaşlarımız, her işi belediye kasasından para çıkmadan hibeyle yaptıklarını iddia eden arkadaşlarımız, belediyeyi 80 milyon liralık borç yüküne soktular. Altyapı için İller Bankası’ndan kredi çekildi, geri ödemeler belli. Bu beceriksizliğe neden olanlara şunu söylüyorum. Merak etmeyin. Biz bütçemizi de toparlayacağız, ana arterlerimizi sıcak asfaltla da kaplayacağız. Kalan bölümleri de öncelik sırasına göre parke taşla çözeceğiz. Biz hem belediyelerimizden hem de bakanlığımızdan bu destekleri alacağız. Parti değişince hizmet gitmez demek bu memlekete ihanettir. Bu kimseye yakışmaz” dedi.

“Biz bunun için göreve talibiz”

İmar ve şehir planlaması ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kırbaç; “Son 5 yılda derme çatma, birilerinin keyfine göre bir takım imar düzenlemeleri yapıldı. Beldemizle ilgisi olmayan ve bu coğrafyaya son 1-2 yılda gelmiş olan birtakım gruplara mahalle içlerinde 2 kat imarlı olan yerlere 4-5 kat imar verileceğinin sözleri verildi. Bu konuları takip edeceğiz. Merak etmeyin. Her Karabigalı’nın hakkını koruyacağız, Karabiga’nın şehri emini olacağız. Biz bunun için göreve talibiz, bunun için. Beldemizin genelinde hiç kimsenin hakkını yemeden, konusunda profesyonel şehir planlama konusunda etkin bir firma ile Beldemizin çevresi de dahil olmak üzere gerek konut, gerek depolama gerekse sanayi alanları başta olmak üzere etraflıca ilgili Bakanlıklar ile görüşerek bir düzenleme yapacağız. Burada yapılacak işler yine söylüyorum Karabigalıların hak ve menfaatleri yönünde onların katılımı ile alınan kararlar doğrultusunda olacak. Bu konuda kapsamlı bir hazırlığımız var ancak seçim öncesi bunu çok fazla gündeme getirmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Semih Kırbaç belediye meclis üyesi adaylarını tek tek isimlerini okuyarak sahneye davet etti. Toplantı toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş