DOLAR 28.941 %0.14
EURO 31.2155 %-0.20
G.ALTIN 1885.5117 %0.57
BITCOIN 44039.33 %0.61
ETHERIUM 2263.9601 %-0.05
BIST100 7945.18 %0.14
havadurum

Kaleseramik "İyi Bak Dünyana" mesajı verecek

Türkiye'nin lider seramik karo üreticisi Kaleseramik, uluslararası seramik sektörünün en büyük fuarı Cersaie'ye hazırlanıyor.

1304

Kaleseramik, 25-29 Eylül 2023 tarihleri arasında İtalya'da düzenlenecek olan, uluslararası seramik pazarının kalbinin attığı Cersaie Fuarı'na hazırlanıyor. Seramik dünyasının en büyük fuarında Kaleseramik, inovatif markası Kalesinterflex'in yanı sıra güçlü markalarının en yeni ürün ve koleksiyonları ile yer alacak. İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından, sürdürülebilirlik ve Akdeniz temalı bir stant tasarlandı ve stantta ilk kez AR (Artırılmış Gerçeklik) uygulamasıyla ziyaretçilere "İyi Bak Dünyana" mesajı verecek.

"Herkesi bir kez daha dünyaya sahip çıkmaya davet edeceğiz"

Cersaie'nin 40'ıncı yılına yakışır yeniliklerle fuarda yer alacaklarını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, "Özellikle 3. Kalesinterflex Üretim Hattımızda üretmeye başladığımız, 6, 12, 20 mm kalınlık ve en büyük yeni edatımız olan 160x320 cm'lik porselen plakalarımızla seramiğin geldiği son noktayı müşterilerimiz ve ziyaretçilerimizle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Kullanım alanları zenginliği ve üstün niteliklerinin yanı sıra çevre dostu üretim anlayışı ve sürdürülebilir özellikleri ile sektörde yarattığı devrime ışık tutup, herkesi bir kez daha dünyaya sahip çıkmaya davet edeceğiz" dedi.

Porselen plakları ilk kez katılımcılarla buluşturacak

Kaleseramik fuarda, bu yıl hizmete aldığı 3'üncü Kalesinterflex Üretim Hattı'nda üretmeye başladığı 6, 12 ve 20 mm kalınlıklarda ve en büyük yeni ebadı olan 160x320 cm'lik ölçülerindeki porselen plakları ilk kez katılımcılarla buluşturacak. Kaleseramik ile iş birliğinin 10'uncu yılında ödüllü Mimar Paolo Cesaretti, markaların kucakladığı sürdürülebilirlik hareketini göz önünde bulundurarak bu yılki stand tasarımında Akdeniz yaşam tarzından ilham alıyor. Ziyaretçilere bir Akdeniz yazlık evinde bulunuyormuş gibi his yaşatarak, markanın kimliğini stand üzerinden metaforik bir şekilde yansıtıyor. Cesaretti'nin, geçen yılki fuar için tasarladığı sürdürülebilirlik temalı özel stant, Kaleseramik'e "Red Dot Award: Brands & Communication Design 2023" ödülünü getirmişti. Paolo Cesaretti'nin, geçen yıl olduğu gibi bu yılda da yine Kalesinterflex'in üstün niteliklerini kullanarak hazırladığı ilham verici tasarıma sahip yeni standın da katılımcılara eşsiz bir deneyim sunması ve büyük ilgi görmesi bekleniyor.

"En yenilikçi ürün ve koleksiyonlarımızla yer alacağız"

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, Cersaie'nin yenilik yapma ve zamanı öngörme yeteneğinin olaylara ve ürünlere dönüştüğü yer olarak tanımlandığını belirterek; "Seramik sektörüne ilkleri ve yenilikleri taşıyan bir şirket olarak, biz de yaratıcılığın şekillendiği ve yarının ideal yaşam ortamının tasarlandığı bu özel fuarda, en yenilikçi ürün ve koleksiyonlarımızla yer alacağız. Özellikle üstün nitelikleri seramiği geleneksel kalıplarının dışına çıkartan markamız Kalesinterflex ile seramiğin geleceğine ışık tutarak, geldiği son noktayı katılımcılarla paylaşacağız. Bugün seramik kaplama ürünlerini alışılagelmiş kullanım alanları olan iç/dış cephe duvar ve yer kaplamalarının dışına çıkartarak; porselen plakalarımızda mutfak tezgahlarından banyo tezgahlarına, mobilyadan aksesuara kadar yaşamın birçok alanında özgürce kullanılmasını sağlıyoruz. Büyük ebatlı oluşu ve sunduğu eşsiz estetik tasarım olanakları ile dünyadaki seramik ve mobilya/dekorasyon alanlarındaki gelişen tüm moda trendlerini fazlasıyla karşılayan bir ürün olarak, kullanıcılara da ebat, renk, desen ve farklı yüzey seçeneği fırsatları sunuyor. Bunun yanında üretim süreçlerinde çevre dostu ve sürdürülebilirlik odaklı bir ürün olma özelliği taşıyor. Standart seramik karolara göre hammadde tüketimi yüzde 57, doğalgaz tüketimi yüzde 47, su tüketimi de yüzde 20 daha az oluyor. Bugün dünyada seramiğin beşiği kabul edilen Çin'e bile ihraç ettiğimiz Kalesinterflex'in üretiminde, geleneksel seramik üretim süreçlerine göre; gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO2 emisyonu da 1.000 kat daha az gelişiyor" dedi.

(Dilan Kaynak)

Paylaş