havadurum

Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur anılmaya devam ediliyor

Çanakkale’de, Türkiye’de örnek bir sanayi hamlesi başlatan ve binlerce kişinin istihdam edildiği Kale Grubu’nun temellerini atan Dr. (h.c.) İbrahim Bodur, vefatının 8’inci yılında büyük bir özlem ve şükranla anılmaya devam ediliyor.

515

Çan’da 67 yıl önce Kale Grubu’nun temellerini atan, tüm Türkiye’de sanayileşmenin ilk kıvılcımlarını başlatan, Çanakkale halkının sevilen isimlerinden sanayici ve hayırsever iş insanı Dr. (h.c.) İbrahim Bodur, vefatının 8’inci yılında dualarla anılıyor.

“Temas ettiği herkesin yaşamında anlamlı bir fark yarattı”

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, babası merhum İbrahim Bodur’un, herkese örnek olan bir isim olduğunu belirterek “Rahmetli babamdan bize kalan en büyük miras, insan ve memleket sevgisi. O, yaptığı her işte, insanı önceliklendiren bir gönül insanıydı. Attığı her adımda memleket sevgisiyle hareket ederdi. Hiçbir zaman elini taşın altına koymaktan çekinmedi, büyük bir sorumluluk duygusuyla ve bunu bir ibadet sayarak halka hizmet etti. Sağlığı elverdiği sürece sivil toplum çalışmalarının içinde olmak istedi. Nihayetinde temas ettiği herkesin yaşamında anlamlı bir fark yarattı” ifadelerini kullandı.

Kale Grubu sosyal girişimcileri desteklemeye devam ediyor

Kale Grubu, kurucusu İbrahim Bodur’un adını yaşatmak amacıyla, daha güzel bir dünyada yaşamayı hayal eden ve bu hayali gerçekleştirmek için azim ve cesaretle harekete geçen sosyal girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Bu amaçla 8 yıl önce hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı, içeride ve dışarıda çok önemli bir değişimin öncüsü haline geldi. Toplumun her kesiminde pozitif değişim yaratmayı hedefleyen programda, Erken Aşama, İleri Aşama, İş Birliği ve Gençlik kategorilerinde bu yıl ödül kazananlar, 4 Haziran’da düzenlenecek törende açıklanacak.

(YUNUS ERZİNCANLI)
Paylaş