DOLAR 28.9219 %0.00
EURO 31.3404 %-0.46
G.ALTIN 1887.5117 %-1.90
BITCOIN 41988.45 %6.09
ETHERIUM 2234.483 %3.04
BIST100 8087.24 %0.01
havadurum

"Kadın çiftçilerimizin değerini anlatmaya kelimeler yetmez"

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle orman yangınından dolayı zarar gören kadın çiftçiler ile bir araya geldi.

558

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla orman yangınından dolayı zarar gören Çanakkale Merkez ilçe Yağcılar Köyü ile Çıplak ve Tevfikiye Köylerindeki kadın çiftçileri ziyaret etti.

Kadın çiftçiler ile bir araya gelen Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan'a; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan ile birlikte Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Nazlım, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Halil İbrahim Büyükgaga ve teknik personel eşlik etti.

"Dünyada tarımsal iş gücünün yüzde 43'ünü kadınlar oluşturmakta"

Gerçekleştirilen ziyaretlere dair konuşan Türkarslan; "Birleşmiş milletler, kadınların tarımsal üretimde kaynakların sürdürülebilir kullanımında, gıda üretiminde ve güvenliğinde sahip olduğu öneminden hareketle Dünya Kadın Çiftçiler günü olarak ilan etmiş ve 2008 yılından bu yana her yıl kutlanmaktadır. Dünyada tarımsal iş gücünün yüzde 43'ünü kadınlar oluşturmakta. Kadın çiftçilerimizin emeğini ve bu ülke için değerini anlatmaya ne zaman ne de kelimeler yeter. Bu toprakları nakış gibi işleyen, bin bir emekle nesiller ve nimetler yetiştiren, elinin değdiğini güzelleştiren, üreten, ürettiğine katma değer katmayı çok iyi bilen, çiftçi kadınlarımızın Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun." dedi.

Kadın çiftçiler bu anlamlı günde Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan'ı yanlarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

(Atilla Akın)

Paylaş