DOLAR 27.1479 %0.00
EURO 29.0073 %0.00
G.ALTIN 1680.291 %0.00
BITCOIN 26575.4573 %-0.08
ETHERIUM 1593.2711 %-0.02
BIST100 8039.18 %0.00
havadurum

Kaan Kazgan kimdir, ne iş yapıyor? Kaan Kazgan ve Savaş Cebeci Kavgası

Kaan Kazgan, Türkiye’nin en başarılı MMA dövüşçülerinden biri olarak tanınıyor. Peki, Kaan Kazgan kimdir, kaç yaşında, nereli? Kaan Kazgan’ın hayatı ve başarıları nelerdir? Kaan Kazgan ve Savaş Cebeci kavgası nasıl başladı, nasıl bitti? İşte, merak edilen tüm detaylar…

2905

Kaan Kazgan, Türkiye’nin tanınmış MMA (Karma Dövüş Sanatları) dövüşçülerinden biridir. 9 yaşında kick boks ile spora başlayan Kazgan, 17 yaşından bu yana profesyonel olarak yurt içi ve yurt dışında maçlara çıkmaktadır. Aynı zamanda spor salonu işletmecisi olan Kazgan, son olarak fitness koçu Savaş Cebeci ile yaşadığı kavga olayıyla gündeme gelmiştir. Peki, Kaan Kazgan kimdir, kaç yaşında, nereli? Kaan Kazgan’ın hayatı ve başarıları nelerdir? İşte, merak edilenler…

Kaan Kazgan’ın biyografisi

Kaan Kazgan, 3 Kasım 1994 tarihinde Sakarya’da doğmuştur. Spora ilgisi küçük yaşlarda başlayan Kazgan, 9 yaşında kick boks ile tanışmıştır. Bir süre ara verdikten sonra 11 yaşında MMA ile spora geri dönen Kazgan, daha sonra bir yıl kadar Demir Spor’da Serbest Güreş Genç Takım kaptanlığı yapmıştır. Spor hayatına MMA ile devam eden Kazgan, 2011 yılında profesyonel olarak ilk maçına çıkmıştır. O günden bu yana aktif olarak MMA dövüşçülüğü yapan Kazgan, aynı zamanda spor salonu işletmeciliği de yapmaktadır. İstanbul’da yaşayan Kazgan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaan Kazgan’ın başarıları

Kaan Kazgan, MMA kariyerinde birçok başarıya imza atmıştır. Türkiye’nin en önemli MMA organizasyonlarından biri olan Mix Fight Championship’te (MFC) iki kez şampiyon olmuştur. Ayrıca iki kez Muay Thai Türkiye Şampiyonluğu ve bir kez de MMA Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır. Yurt dışında da birçok maça çıkan Kazgan, Rusya’da Absolute Championship Berkut (ACB) organizasyonunda da boy göstermiştir. Kazgan’ın MMA kariyerindeki toplam maç sayısı 18’dir. Bu maçların 13’ünü kazanan Kazgan, 5 maçta ise yenilmiştir.

Kaan Kazgan ve Savaş Cebeci kavgası

Kaan Kazgan, son olarak fitness koçu Savaş Cebeci ile yaşadığı kavga olayıyla gündeme gelmiştir. Sosyal medyada başlayan tartışma, Cebeci’nin “70 kilo adamdan da dayak yemem, isterse dünya şampiyonu olsun” şeklindeki iddialı sözleriyle alevlenmiştir. Bunun üzerine Kaan Kazgan, Cebeci’ye meydan okumuş ve ikili bir ormanlık alanda buluşarak kavga etmiştir. Kavgada üstün olan taraf Kaan Kazgan olmuş ve Cebeci kanlar içinde kalmıştır. Kavga görüntüleri sosyal medyada paylaşılmış ve büyük tepki toplamıştır.(Saim Tunçman)

Paylaş