havadurum

Jülide İskenderoğlu, projelerini ulusal kanallarda anlattı

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu, hafta sonu 3 ayrı ulusal TV kanalı ve 1 radyoya konuk olarak Çanakkale’yi ve projelerini anlattı.

901

İskenderoğlu, ilk olarak Küpe FM’de yayınlanan seçime doğru programının konuğu oldu. İskenderoğlu, bu programda Çanakkale’yi, seçim çalışmalarını ve projelerini dinleyenlere anlattı. TV100 Kanalında Hande Aydemir’in stüdyo konuğu olan Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’nin tarım ve tarih konularındaki potansiyelinden bahsederek bunları geliştirmek için hazırladığı projelerinden bahsetti.

Akşam A Haber’de yayınlanan ‘Aklın Yolu’ programına da katılan İskenderoğlu, moderatör Haktan Uysal, Akademisyen Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Gazeteciler Ceyhun Bozkurt ve Güngör Yavuzaslan’ın sorularını yanıtladı. Çanakkale’de yerel yönetim mevcut durumundan bahseden Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan adayı Jülide İskenderoğlu, bu durumu iyileştirmek için yaptığı çalışmaları sıraladı. Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, özellikle yaz döneminde yaşanan otopark sıkıntısından dolayı Çanakkale merkezi ziyaret esnasında yaşadığı sıkıntıları anlatırken bu konuyla ilgili projeleri başarılı bulduğunu söyledi. Gazeteci Ceyhun Bozkurt ise özellikle öğrenci ve emekliler için hazırlanan sosyal projelerin, diğer belediyeler için de örnek olabileceğini vurguladı.

Son olarak Habertürk kanalında Esra Toptaş’ın sunduğu ‘Burası Haftasonu’ programının stüdyo konuğu olan İskenderoğlu, Çanakkale’deki turizm potansiyelinden bahsederek Çanakkale’yi ziyaret eden ve konaklayan yerli ve yabancı turist sayısını artırmak için geliştirdikleri projelerden bahsetti. Assostan Tarihi alana kadar Çanakkale’yi bir bütün olarak ele aldıklarını söyleyen İskenderoğlu, “Bu kadar geniş turizm potansiyelimizin odağına kent merkezini koyuyoruz. İster Assos’u, Troya’yı, isterse Tarihi Alanı ziyarete gelen tüm turistleri, Çanakkale Merkezde alternatif ziyaret noktalarıyla ağırlamak, konaklatmak bu sayede de turizm hareketliliğinden Çanakkale esnafımızın maksimum oranda faydalanmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş