DOLAR 28.9922 %0.00
EURO 31.2255 %0.00
G.ALTIN 1866.6203 %0.00
BITCOIN 43873.8407 %-1.13
ETHERIUM 2355.4325 %-0.48
havadurum

İŞKUR kaydı nasıl yapılır? İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır?

İŞKUR kaydı nasıl yapılır? İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır? Soruları son zamanlarda iş arayan adaylar tarafından sıkça sorulan sorular arasında işte detaylar…

682

İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır? İŞKUR üzerinden iş arayan vatandaşların son zamanlarda sık sık aradığı konulardan biri de kayıt belgesinin nasıl alındığı hakkında… İŞKUR (Türkiye İşçi Kurumu), iş ve işçi arayan kişiler için aracı olarak olanaklar sağlayan bir kurumdur. İŞKUR kayıt belgesi, sigortalı personel istihdam eden işverenler 2017 yılından itibaren iş yerlerine aldıkları her işçi için devletten belirli bir süre zarfında sigorta desteği görmektedir. İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır… Detaylar haberimizde…

İŞKUR kaydı nasıl yapılır?

  • İŞKUR’a kayıt olmak için İŞKUR’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Veya size en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt oluşturabilirsiniz.
  • İŞKUR KAYIT  sitesine girerek bilgilerinizi girin.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra sözleşme ve metinleri onaylayın.
  • Girdiğiniz bilgilerle İŞKUR kaydınız oluşturulmuştur. Şifre ve TC kimlik numaranızla İŞKUR’a girebilirsiniz.

İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır?                 

İŞKUR kayıt belgesi almak için İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir.

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra yine merkezden iş arayan kayıt belgesini almak istediğinizi beyan ederek kısa bir süre içinde belgenizi alabilirsiniz.

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra yine merkezden iş arayan kayıt belgesini almak istediğini beyan ederek kısa bir süre içinde belgenizi alabilirsiniz.

İnternet üzerinden ise e-devlet'ten alabilirsiniz. Bunun için öncelikle İŞKUR KAYIT BELGESİ linkine girin. E-devlet sistemine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Paylaş