havadurum

İskenderoğlu, “18 Mart yalnız tarihe değil gönlüne de kazınmış bir zaferdi”

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, 18 Mart zaferi için, “Bu zafer, yalnız tarihe değil, milletimizin gönlüne de kazınmış ve asla silinmeyecek bir zaferdi” dedi.

845

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümünde açıklamada bulundu. İskenderoğlu, “Bu zaferin 109. yıldönümünde, Çanakkale Ruhu'nu ve o destansı mücadeleyi bir kez daha hatırlıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” dedi.

“Çanakkale’yi tarihe altın harflerle yazdırmıştır”

İskenderoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Çanakkale Zaferi, dönemin en modern ordularını bertaraf eden, tarihin akışını değiştiren, bir milletin yedi düvele meydan okuduğu bir destanın adıdır. Kahraman ecdadımız; bütün zorluklara ve imkansızlıklara rağmen vatanın bölünmez bütünlüğü, milli birlik - beraberliğimizin korunması ve bağımsızlığımız adına üstün fedakarlıklar göstererek Çanakkale’yi tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bu Zafer, yalnız tarihe değil, milletimizin gönlüne de kazınmış ve asla silinmeyecek bir zaferdir. Ecdadımızın ve tarihin emaneti bu mübarek topraklara hizmet etmek; boynumuzun borcu, en onurlu görevimizdir.”

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş