havadurum

Işık; "Bigamızın gelecek vizyonu için biz hazırız"

Geçtiğimiz dönem Biga Belediye Başkanı ve yeni dönem aday adayı İsmail Işık, yaklaşan yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, temaslarda bulunuyor.

312
Geçtiğimiz dönem Biga Belediye Başkanı ve yeni dönem aday adayı İsmail Işık, mart sonunda gerçekleştirilmesi beklenen yerel seçimler için çalışmalarına devam ediyor. Işık'ın, seçim çalışmaları kapsamında iki seçim bürosu açtığı bilinirken 85'inci Yıl Milli Egemenlik Parkı'nda 300'den fazla kadın katılımcıyla kahvaltıda bir araya gelerek, çalışmalarına fikir alışverişinde bulundu. Kahvaltıda konuşan İsmail Işık; "Bigamızın gelecek vizyonu için biz hazırız. Tüm Bigalı hemşehrilerimi de bu yolculukta bizimle birlikte yürümeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte başaralım" dedi.

"Bizim yönetim anlayışımızın birinci sırasında her zaman kadınlar ve çocuklar olmuştur"


Geçtiğimiz dönem Biga Belediye Başkanı ve yeni dönem aday adayı İsmail Işık, gerçekleşecek olan yerel seçimler kapsamında görüşmeler sağlayarak, çalışmalara dair temaslarda bulundu. 85'inci Yıl Milli Egemenlik Parkı'nda 300'ü aşkın kadın katılımcıyla bir araya gelen Işık, tek tek katılımcılarla sohbet edip, fikir alış verişlerinde bulundu. İsmail Işık; "Bizim yönetim anlayışımızın birinci sırasında her zaman kadınlar ve çocuklar olmuştur. Biga'ya belediye başkanı olarak hizmet ettiğimiz dönem boyunca kadınları ve çocukları öncelik alarak çok sayıda proje ve çalışma yaptık. Bu çalışmaların karşılığını da her zaman gördük. Eğitim yatırımları başlattık, Bigamıza kreş ve aile sağlık merkezleri kazandırdık. Bundan böyle de yine önceliğimiz olmaya devam edecekler. Hamdibey Mahallemizde 85'inci Yıl Milli Egemenlik Parkı'ndaydık bugün. Bol bol sohbet ettik, Biga'yı konuştuk, neler yapabileceğimiz konusunda fikirlerimizi paylaştık, fikirleri not aldık. Katılan, katkı veren, bizimle birlikte soframızı paylaşan herkese minnettarım" ifadelerini kullandı.

"Bigalı hemşehrilerimiz bizi iyi bilir"

Başkanlık dönemi boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Işık: "Okullarımızda fen laboratuvarları ve kütüphaneler kurduk. Kitap fuarları gerçekleştirdik. Çocuklarımız için sık sık tiyatrolar ve konserler düzenledik. Parklarımızda çocuklarımız güvenle oynayabilsinler diye kameralar yerleştirdik. Çocuklarımız rahatça derslerine çalışabilsinler diye etüt alanları oluşturduk. Çocuk oyun parklarının sayısını arttırdık ve çok sayıda yeni parkı ilçemize kazandırdık. Kadınlarımız için el emeği dönüşüm merkezi projesini hayata geçirdik. Şehir Parkı gibi parklarımızı Bigamıza kazandırırken, sosyal yaşamı destekleyici kararlarımızı uygulamaya geçirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızla yakından ilgilendik. İbadethanelerimizin temizliği ve bakımı ile ilgilendik. Yaptığımız o kadar çok şey var ki... Bunlara tüm Bigalı hemşehrilerimiz şahit. Bigalı hemşehrilerimiz bizi iyi bilir. Biz de Bigalı hemşehrilerimizi iyi tanırız ve neye ihtiyaçları olduğunu da iyi biliriz. Hedefimiz sokaklarında huzurlu bir şekilde zaman geçirilen, sosyal demokrasinin en başarılı örneklerinin uygulandığı bir Biga'nın ortaya çıkmasını sağlamak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde, kendi dönemimizin de üstünde çalışmalar yapacağız. Bu bir ekip işidir. Ekibimizle Bigamızı geleceğe hazırlamaya bir söz verdik. Hep birlikte başaracağız inşallah" dedi.
(Dilan Kaynak)
Paylaş