DOLAR 27.4099 %1.59
EURO 28.9836 %1.62
G.ALTIN 1653.0362 %0.37
BITCOIN 26494.54 %1.00
ETHERIUM 1626.1768 %2.02
BIST100 8239.9 %1.57
havadurum

Işık "Biga'mız için görev almaya hazırız"

Önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, yerel seçimler kapsamında CHP Biga İlçe Başkanlığı'nda basın açıklaması yaptı. Biga'nın hak ettiği değeri göreceği günler için söz veren Işık; "Kavga kültürünü değil, barış ve icraat kültürünü önemsiyoruz" dedi.

902

Genel seçimlerin geride kalmasıyla beraber, yerel seçimler için çalışmalar başladı. Önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanlığı`nda yerel seçime ilişkin basın açıklamasında bulundu. Biga`da aday adaylığını açıklayan Işık; "Mutlu Biga hedefiyle yeniden yola çıkma, yeniden sorumluluk alma zamanı gelmiştir. Ben size söz veriyorum. Çocuklarımızın yüzü gülecek, kadınlarımız daha çok kent yaşamında söz sahibi olacak" şeklinde konuştu.

Işık, "Birleşerek kazanmak zorundayız"
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanlığı`nda gerçekleşen yerel seçime ilişkin basın açıklamasında; "Çanakkale`nin lokomotifi, ekonomik başkenti, sanayi, tarım ve üniversite kenti ilçemizin daha fazla kaybedecek zamanı kalmamıştır. Mutlu Biga hedefiyle yeniden yola çıkma, yeniden sorumluluk alma zamanı gelmiştir. Birleşerek kazanmak zorundayız. Bigamızın oyalanacak yeniden bilinmezlerde denemeler yapacak zamanı kalmamıştır" ifadelerine yer vererek, aday adaylığını açıkladı.

Şükrü Kemerli`yi unutmadı
Basın açıklamasına Biga`nın eski Belediye Başkanı olan Şükrü Kemerli`yi anarak başlayan Işık; "Bigamızın efsane başkanı rahmetli Şükrü Kemerli başkanımızı yaad ederek konuşmama başlamak istiyorum. Allah rahmet eylesin. `Ben aday olmayacağım İsmail. Sen çıkmalısın` dediği o günden sonra Bigamız için mücadele etmekten asla vazgeçmedim. Şükrü Kemerli başkanımızın izinde Bigamız için çalıştık. Allah`ın izniyle bu dönem de en doğru şekilde Biga`mız için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

`Biga`da Fetret Devri`
Bülent Erdoğan`ın Biga`da belediye başkanı olmasının ardından Fetret Devri yaşandığını belirten Işık; "Bigamızın 2019 yılından sonra yaşadığı Fetret Devrini hep birlikte takip ediyoruz. Araçlarımız sel sularına kapılıyor, yollarımız köstebek yuvasına dönüyor, belediyeden meclis üyeleri kovuluyor, kimi müteahhitlere ve meclis üyelerine kıyak imar düzenlemeleri yapılıyor, 3 kuruşluk işler daha yüksek bedellerle yaptırılıyor. Biga`nın çehresi değişmesi gerekirken, daha önce Biga`yı örnek alan ilçelerin bugün gerisine doğru gidiyoruz. Yola çıktığı hiçbir arkadaşının yanında kalmadığı, yalnız, Biga`yı ve Biga Belediyesi`ni daha kötüye doğru götüren, herkesle sorunlu, belediye içinde bile çalışanları huzursuzluğa mahkum eden, kişisel duygularını belediye işlerine karıştıran sayın başkanın, 4 yılda bulunduğu makamın gerekliliklerini yerine getiremediğini Bigalılar maalesef üzülerek görüyor. Sosyal medyada fotoğraf paylaşarak çalıştığı algısı oluşturmaya çalışan, onu da başaramayan, işine gelmediğinde para yok diye sızlanan ama işine geldiğinde ise fütursuzca belediye bütçesini kullanan bir belediye başkanı izliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Her hafta sonu sular kesiliyor"
2023 yılında bile, halen suların kesildiğini vurgulayan Işık; "Biga Belediyesi`nin şeffaflıktan uzak bir şekilde yönetildiği ortada. Yapılan birçok uygulamadan hiçbirimizin haberi yok. Belediye Meclis toplantılarını canlı yayınlayarak şeffaflık ortaya koyduğunu iddia etmek, en basit tabiriyle halkı yanıltmaktır. Basın mensuplarını bile bir şeritle belediye meclis toplantılarında sınırlandıran bir belediye başkanı nasıl şeffaf olabilir ki? Bağımsız belediye meclis üyelerinin, encümen üyesinin iddiaları yenilir yutulur gibi değil. Kamuoyuna yapılmış bir tane aklı başında, elle tutulur bir açıklama yok. Yeni yaka dediğimiz bölgedeki imar uygulamaları, inşaat çalışmaları hepinizin malumu. Biga`da neredeyse her hafta sonu sular kesiliyor. Belediyelerin en temel işlerinden biri olan suyun bile vatandaşın evine düzenli olarak ulaşması sağlanamıyor. Her şeyi bırakın. Kendi partisinin önceki grup başkanvekili ile bile arasının iyi olmadığını sağır sultan duydu. Olacak iş mi bu?" diye konuştu.

"Söylenecek çok söz var"
Yapılması gereken çok fazla işin olduğunu, asıl hedefin Biga vizyonunu ileri taşımak olduğunu dile getiren Işık; "Hafta sonu çarşımız cansız, sokaklarımız boş, Bigalı hemşehrilerimiz Bandırma`da, Çanakkale`de zamanını geçiriyor. Başlattığımız kültür ve sanat etkinlikleri bile algılanamamış. Bizim yaptığımız etkinlikleri nasıl da eleştiriyorlardı değil mi? Bizim yaptığımız etkinlikleri eleştirenler şimdi aynı etkinlikleri başka yerlerde yaptıklarını izleyince ne düşünüyorsunuz? En üzücü olanı ise devlet yatırımlarını dahi kendi yapmış gibi pazarlayan, emek edenin emeğini yok sayan, bir teşekkür edemeyecek kadar kibirli bir yönetim anlayışının bu şehre yaklaşık 4,5 yılda neler kaybettirdiği ortada değil mi! Yapılması gereken bizim dönemle kavga etmeyip, yaptığımız işlere sahip çıkmak ve mutlu Biga vizyonunu ileri taşımaktı. Söylenecek çok söz var. Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" ifadelerini kullandı.

"Biga hedefimiz için yeniden kolları sıvıyoruz"
Yarım kalan Biga vizyonunu tecrübeleri ile harmanlayacaklarını belirten Işık; "Çanakkale`nin lokomotifi, ekonomik başkenti, sanayi, tarım ve üniversite kenti ilçemizin daha fazla kaybedecek zamanı kalmamıştır. Mutlu Biga hedefiyle yeniden yola çıkma, yeniden sorumluluk alma zamanı gelmiştir. Ben size söz veriyorum. Çocuklarımızın yüzü gülecek, kadınlarımız daha çok kent yaşamında söz sahibi olacak, şehrimiz yeniden o mutlu günlerine dönecek. Yarım kalan mutlu Biga vizyonumuzu tecrübemizle harmanlayacağız ve Biga`mızı mutlu bir geleceğe taşıyacağız. Partimiz seçim sürecine girmiştir. Bu süreçte şeffaflık adına ve Bigamız için somut bir şekilde çalışmalarımızı ortaya koyabilmek maksadıyla aday adaylığımı açıklıyorum. Bu süreçte Biga adına söyleyecek sözü olan herkesin desteğine açığım. Belediyecilik, siyaset ve toplum önündeki her görev; bir ekip çalışması gerektirir. Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte yola çıkmaya, Biga`mız için görev almaya hazırız. Ülkemizin kurucu partisi olan partimiz Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında mücadele etmekten büyük onur duyuyor, mutlu Biga hedefimiz için yeniden kolları sıvıyoruz. Sağ olun, var olun" dedi.
(Damla Yeltekin)

Paylaş