havadurum

İlk kez e-ticaret sorunları için bir araya gelecekler

824

 Türkiye’de e-ticaret konusuna sahip çıkan  Elektronik Ticaret Derneği, 2 Mayıs günü sektöre hizmet amacıyla reklamın ve tanıtımın devre dışı olduğu bir organizasyona imza atıyor. ELİDER’in bunu yaparken amacı birbirinden değerli konuşmacıları ile hem kamu tarafından hem de özel sektör içinden yeni bilgileri açıklamak. Ayrıca ikinci bir hedef olarak da sektör için yeni bir vizyon yaratmak.

ELİDER bu iki aşamada STK olmanın gerekliğini yerine getiriyor. Konu ile ilgili olarak ELİDER Başkanı Fehmi Darbay; “Her şeyden önce sektörden aldığımız destekten dolayı çok mutluyuz. Kısa adı ETBİS olan Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi verilerine göre 2022 yılında; E-ticaret siparişleri %43 artış ile 3,34 milyardan 4,78 milyara yükseldi. Öte yandan e-ticaret hacmi ise %109’luk artışla 800,7 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu konuda bir önemli veriye göre E-ticaretin genel ticarete oranı, geçen sene %17,7 iken 2022 yılında %18,6 oldu. 2022 yılında e-ticaret yapan işletme sayısı 548.688’e ulaştı. Rakamlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Hal böyle olunca ELİDER’e büyük sorumluluklar düşüyor.” şeklinde konuştu.

Kamu ve Özel bu etkinlikte kucaklaşacak.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi‘nde 2 Mayıs 2023 - Salı 13:30 - 19:00 da arasında gerçekleşecek olan İhracat Odaklı E-ticaret Buluşması adlı konferansta Elider - Elektronik Ticaret Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Darbay, Uyumsoft Kurumsal İş Sistemleri Bulut Hizmetleri Genel Müdürü Erhun ÖÇAL, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi BTM İstanbul Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi BTM İstanbul Genel Müdürü İbrahim ELBAŞI, Ticimax`in CEO`su Cenk Çiğdemli, T.C Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü E-İhracat ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanı Hasan ÖNAL, T.C Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Bilişim, Yazılım, Dijital ve İletişim Hizmetleri Daire Başkanı, Hürol KARLI, T.C Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Ticaret Uzman Yardımcısı Oğuzhan ÜNAL, Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, TOBB - Yazılım Meclisi Başkanı Ertan Barut’un konuşmacı olarak katılacak.

Erhan Güller

 

Paylaş