havadurum

İkinci kez "Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülü"ne layık görüldü

FDN Grubu, "Eşitsizliğe Dur De" projesiyle ikinci kez "Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülü"ne layık görüldü.

394

 Otomotiv başta olmak üzere yetkili satıcılık ve servis, araç kiralama, lojistik ve sigorta sektörlerindeki faaliyetlerini 35 yılı aşkın süredir devam ettiren FDN Grubu, toplumsal bilinci artırmak için hayata geçirdiği çalışmalarına devam ediyor. Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve odağında kadın olan; eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, işte ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal bilinç oluşturma gibi konularda projeler üretip hayata geçiren markalara verilen “Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülü”nün sahibi ‘’ Eşitsizliğe Dur De’’ projesi ile FDN Grubu’nun oldu.

 
 “Eşitsizliğe Dur De” 
Toplumsal rollerin cinsiyete bağlı olarak şekillenmemesi gerektiğine, cinsiyet eşitliği konularında insanların bilinçlendirilmesine ve farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla FDN Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sosyal medyada hayata geçirdiği farkındalık kampanyası ile dikkat çekti. 
 Sosyal sorumluluk içeren her davranışı yönetim anlayışı olarak benimsediklerini ve faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde kadın erkek eşitliğine dikkat çekmeyi hedeflediklerini aktaran FDN Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, " Grup olarak 2018 yılında toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiğimiz değeri Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN WOMEN) ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ortaklığıyla oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Platformu`nun imzacıları arasında yer alarak küresel çapta tasdik ettik. Bu kapsamda kadının güçlenmesi prensiplerini şirketimizde uyguluyor, kadınların ve erkeklerin iş hayatında; gerek ücret gerekse sosyal haklar noktasında eşit olduğunu benimsiyoruz. Diğer yandan erkek egemen bir sektör olan otomotiv sektöründeki bu algıyı kırmak ise temel hedefimiz" ifadelerini kullandı. (Esra Güller)
 
Paylaş