havadurum

İçişleri Bakan Yardımcısı Turan “Sağlık, mutluluk ve huzur dolu, neşe dolu bir bayram diliyorum”

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Ramazan Bayramı’nı kutladığı mesaj paylaşarak mutlu huzurlu bir bayram diledi.

738

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, tüm islam aleminin Ramazan Bayramını kutladığı bir mesaj yayınladı. Turan, bu bayramların kardeşliği ve huzuru pekiştirdiğinin altını çizdi. Turan yayınladığı mesajda; “İslâm âleminin en müstesna zaman dilimlerinden biri olan Ramazan Bayramı’na ulaştık. Yine Ramazan Bayramı ile moral buluyor, yine onunla yenileniyor, kardeşliğimizi ve huzurumuzu pekiştiriyoruz” sözlerine yer verdi.

“Yeni başlangıçlar yeni ilhamlar vermektedir”

Ramazan Bayramının topluma huzur ve mutluluk getirdiğini dile getiren Bakan Yardımcısı Turan “İnancı ne seviyede olursa olsun, Ramazan ve onun bayramı olan Ramazan Bayramı, toplumlara huzur ve mutluluk getirir. Aziz Milletimizin zaten doğasında mevcut olan feraseti, birlikte yaşama kabiliyeti ve Anadolu irfanı, yüce dinimizin insana ait en yüksek değerlerini barındıran Ramazan Bayramı ile birleşince, bize ayrı bir ilham, ayrı bir güç ve yeni başlangıçlar için yeni ilhamlar vermektedir” ifadelerini kullandı.

Umutlu ve daha güçlü bir başlangıç diledi

Turan sözlerine “Ramazan ayında yaptığımız ve tüm ülkenin demokratik bir olgunlukla karşıladığı seçimler sonrası, seçim gündemsiz 4 yıllık bir süreye adım attık. İnşallah Ramazan Bayramı’nın manevi havası, bu yeni başlangıcı herkes için kolaylaştıracak, Türkiye Yüzyılı’na daha moralli, daha umutlu ve daha güçlü bir başlangıç yapmanın önünü açacaktı” diye devam etti.

1445’inci Ramazan Bayramı’nın önemine yer verdi

Bu Ramazan Bayramı’nın önemine yer veren İçişleri Bakan Yardımcısı Turan “1445.Ramazan Bayramı’nın belki de en üzücü vasfı, dünyada Müslümanlara karşı eşine az rastların bir soykırım vahşetine tanıklık etmiş olmasıdır. Bir süredir Filistin’de yaşananlar, her türlü kutsalın, insani değerin yok sayıldığı; inanca saygı şöyle dursun, insan olmaya saygının bile olmadığı bir dünya tablosunu, ne yazık ki 1445. Ramazan Bayramı’na kaydetmiştir. Ancak, savaşlar ve zulüm, umudu hiçbir zaman yenememiştir” dedi.

Trafik kurallarına dikkat çekti

Turan yayınladığı mesajda “İçişleri Bakanlığımız olarak bu Ramazan Bayramı’nda da vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için teyakkuzdayız. Asayiş için tüm yerleşim yerlerinde, trafik güvenliği için tüm yollarda ekiplerimizle sahadayız; havadan İHA ve helikopter denetimlerine kadar gerekli tüm tedbirleri aldık. Vatandaşlarımızın da trafik kurallarına hassasiyetle dikkat etmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Cenab-ı haktan niyaz ediyorum”

Bakan Yardımcısı Turan “Bu vesileyle, Aziz Milletimizin her ferdinin bayramını tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu, neşe dolu bir bayram diliyorum. Başta Filistin olmak üzere dünyadaki tüm mazlum coğrafyalardaki Müslümanların da sıkıntılarından kurtulmalarını; Müslümanlara yönelik eziyetlerin, çatışma ve soykırımların, her türlü sömürünün bitmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş