DOLAR 31.008 %0.00
EURO 33.5822 %-0.01
G.ALTIN 2017.9405 %-0.02
BITCOIN 51311.7005 %0.60
ETHERIUM 2921.9514 %0.50
havadurum

Hayvan Hakları Çalışma Grubundan Anlamı Panel

Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, sahipli/sahipsiz hayvanlar için panel düzenlendi.

1056

Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve sahipli/sahipsiz hayvanlarla ilgili pek çok konuyu ele alan panel, 7 Aralık 2023 Perşembe günü Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Çeşitli konular tartışıldı

Kurumların hayvanlar (sahipli/sahipsiz) açısından sorumluluk sınırları nelerdir? Sokak hayvanlarının beslenmesi ve suyun önemi, Hayvanseverlik nedir? Gönüllü hayvansever nasıl olmalı? Kısırlaştırmanın (sahipli/sahipsiz) hayvanlar açısından önemi gibi konuların ele alındığı panele STK Temsilcileri, ÇOMÜ Öğrenci Toplulukları temsilcileri ve hayvan koruma gönüllüleri katıldı. Moderatörlüğünü ÇASEMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Ulviye Çalıdağ'ın gerçekleştirdiği panelde konuşmacı olarak ise, Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdür Vekili Veteriner Hekim Görkem Bakır ile Çanakkale Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Veteriner Hekim Hakan Bozkurt yer aldı.

Panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi

Panelde Veteriner Hekim Hakan Bozkurt, Veteriner Hekimler Odası tarafından alınan kararlar, sokak hayvanlarının tedavileri ve beslenmeleri gibi konulara değindi. Veteriner Hekim Görkem Bakır ise, Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirirken, verilen hizmetler ve sorumluluk konularına yönelik bilgiler paylaştı. Panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi.(Haber Merkezi)

Paylaş