havadurum

Gürsoy’dan Çavuşoğlu'nu ziyaret

Özel Sporcular Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu ile kurduğu stratejik iş birliği ile geçmişten bugüne katettiği mesafe konusunda bilgi verdi.

878

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy; Dışişleri Eski Bakanı, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyon Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti. Görüşmede Gürsoy, TFF'nin engelliler futboluyla yollarının kesiştiği 2006 yılından itibaren bünyesinde futbol branşı bulunan Özel Sporcular Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu ile kurduğu stratejik iş birliği ile geçmişten bugüne katettiği mesafe konusunda bilgi verdi. Gürsoy ayrıca; TFF bünyesinde yer alan Engelliler Koordinasyon Kurulu'nun FIFA ve UEFA'ya bağlı ülke federasyonları tarafından engelliler için oluşturulan ilk kurul olma özelliğinin altını çizerek Mevlüt Çavuşoğlu'na, bakanlığı döneminde engelli millî takımlarımızın yurt dışında katıldığı şampiyonalarda, büyükelçilik düzeyinde verdiği desteklerden dolayı özellikle teşekkür etti.

Engelli futbolunun gelişimi

Çavuşoğlu ise; engelli futbolunun gelişimini yakından takip ettiğini ve zaman zaman engelli millî takımlarının şampiyonalarına katılmaktan da keyif aldığını, son olarak Down Sendromlu Futsal Millî Takımımızın Antalya'da düzenlenen Trisome Oyunları'nda İtalya ile karşılaştığı maçı büyük bir gururla ve mutlulukla izlediğini ifade etti. Ömer Gürsoy, ziyaret sonrası Mevlüt Çavuşoğlu'na A Millî Takım forması ve Sesi Görenler (Görme Engelliler) Millî Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı çıngıraklı topu takdim etti.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş