BITCOIN 43886.19 %0.26
ETHERIUM 2271.7679 %0.29
BIST100 7855.06 %0.08
DOLAR 28.9251 %0.08
EURO 31.1944 %-0.27
G.ALTIN 1887.9204 %0.70
havadurum

Google Translate yeni özelliklerine kavuşmaya hazırlanıyor

Google Translate (Çeviri) uygulamasının arayüzünü yenilemek için çalışmalarına başladı. Şirketin yeni arayüzü sınırlı sayıda kullanıcı ile test ettiği duyuruldu.

820

Google Translate uygulaması yeni yüzüyle hizmet vermeye hazırlanıyor. Google’ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, hem web hem de Translate (Çeviri) uygulama tarafında sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Yeni gelen güncellemenin özelliklerinden biri de ''Face-to-Face mode'' (Yüz Yüze modu) özelliği olacak. Bu özellik kapsamında uygulamanın kullanıcı arayüzünün üst yarısı ters dönecek ve böylece siz konuşurken diğer kişi çevrilen metni anında görmesi mümkün hale gelecek. Gelmesi beklenen yeni güncelleme, kullanıcı arayüzünde de birkaç görünür değişiklik içeriyor. Örneğin sol alt köşedeki Konuşma modu simgesinin yerini El Yazısı giriş düğmesi alacak. Bu düğme yabancı dilde metin yazmanıza olanak tanırken ve çevrilmiş metin hemen üzerinde görünecek.

Google Translate’in yeni güncellemesinde, konuşma moduna da artık mikrofon düğmesine basılarak erişilebilir haline gelecek. Mikrofon düğmesine dokunduktan sonra sağ üst köşede Konuşma modunu etkinleştirecek bir ''mesaj kutusu'' simgesi göreceksiniz. Ek olarak mikrofon düğmesi de yeni bir animasyonlu tasarıma kavuşacak.

Bir diğer yenilikse seslendirme bölümünde yer alıyor. Otomatik oynatma artık kullanıcı konuştuktan sonra çevirileri anında seslendirebiliyor. Ayrıca Google, otomatik dil algılama özelliğini sesli moda getirmiş. Böylece uygulama, konuştuğunuz dili otomatik olarak algılayacak.

(Haber Merkezi)

Paylaş