havadurum

Gökhan, “Tüketim konusunda farkındalık kazanmalıyız”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Tüketiciyi Koruma Haftası’nda, “Kaynakların sürdürülebilirliği konusuna da çok özen göstererek bu konuda da hem kendimiz adına hem de toplumsal bilinçlenmeye katkı sunmalıyız” dedi.

428

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle açıklamada bulundu. Gökhan, “Her birimizin yaşamı boyunca sürdürdüğü temel eylemlerden biri de tüketimdir. Hele ki gelişen dünyamızda tüketimlerimiz de hızlanmış ve artmış durumdadır. Sınırsız ürün, hizmet ve çeşit içerisinde seçimlerimizi yaparken tüketim konusunda temel haklarımızın olduğunu da bilmeli, bu konuda farkındalık kazanmalıyız. Öte yandan kaynakların sürdürülebilirliği konusuna da çok özen göstererek bu konuda da hem kendimiz adına hem de toplumsal bilinçlenmeye katkı sunmalıyız” dedi.

“Dünyamızın geleceğini düşünerek hareket etmeliyiz”

Gökhan sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Bu doğrultuda tüketici haklarına dikkat çekmek ve bilinçli tüketimi yaşamımızda yaygınlaştırmak adına önemli olan 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftasını kutluyor, tüketim ve harcamalarımızda dünyamızın geleceğini de düşünerek hareket etmemizin çok önemli olduğunu bir kez daha vurguluyorum.”

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş