havadurum

Gökhan, Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde, “Sanatın, en dikkat çekici dallarından biri olan tiyatro da yüzyıllardır süregelerek; insana, doğaya, yaşama, dünyaya ve duygulara dair ne varsa dile getirmenin en güçlü ifade biçimlerinden biri olmuştur” dedi.

701

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel açıklamalarda bulundu. Gökhan, “İnsanların yaratıcılığının ve hayal gücünün bir ifadesi olan sanat, aynı zamanda gelişmişliğin ve çağdaşlığın da sembolü olmuştur her zaman. Evrensel bir dili bulunan sanat, birleştirici bir güç olduğu gibi eğiten, öğreten, geliştiren ve güzelleştiren yanlarıyla da kadim bir unsurdur hayatımızda” sözlerine yer verdi.

“Tüm sanat emekçilerine saygılarımı iletiyorum”

Akademi ve sanat ilişkisine de değinen Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan, “Sanatın, en dikkat çekici dallarından biri olan tiyatro da yüzyıllardır süregelerek; insana, doğaya, yaşama, dünyaya ve duygulara dair ne varsa dile getirmenin en güçlü ifade biçimlerinden biri olmuştur. Bizler de Çanakkale Belediyesi olarak, tüm sanat dallarında olduğu gibi tiyatroyu da oldukça önemseyerek, uzun yıllardır düzenli olarak kentlilerimizi çok kıymetli tiyatro eserleriyle buluşturduk, hemşerilerimizin her gün artarak büyüyen ilgisiyle, sahnenin büyülü dünyasına ortak olduk. Bununla birlikte bu işe hevesli amatör tiyatrocuların ve amatör sahnelerin desteklenmesine de özen gösterdik. Bizim dışımızda ise, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuarının da kentimizin sanat hayatına önemli katkılar yapacağına olan sonsuz inancımla, buradaki çalışmalar için de tüm ilgili ve yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü kutluyor; toplumun ve dünyanın her anlamda gelişmesine sundukları katkılardan dolayı tüm sanat emekçilerine saygılarımı iletiyorum” diye belirtti.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş