havadurum

Göçmen kaçakçılığıyla mücadele tatil tanımadı

Göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik “KALKAN-19” denetimlerinde bin 177 düzensiz göçmen yakalandı.

754

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; “Düzensiz göçle mücadelemiz bayram tatilinde de aralıksız sürüyor” dedi. Yerlikaya, göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik, Mobil Göç Noktası araçlarıyla gerçekleştirilen “KALKAN-19” denetimlerinde bin 177 düzensiz göçmen yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya şu ifadelere yer verdi, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz!”

Ramazan Bayramı tatilinin ilk beş gününde (6-7-8-9-10 Nisan 2024)

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda satırbaşları şu şekilde; “Valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde; Polisimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenliğimiz tarafından;

  • 103’ü İstanbul’da olmak üzere
  • 162 Mobil Göç Noktası Araçlarıyla 30 büyükşehrimizin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde;
  • 22 bin 707 yabancının kimlik bilgilerine bakıldı.
  • Bunlardan 1.177’sinin düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri derhal başlatıldı.

Valiliklerimizi, Göç İdaresi Başkanlığımızı ve denetimleri gerçekleştiren Polisimizi, Jandarmamızı ve Sahil Güvenliğimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

(HABER MERKEZİ)
Paylaş