havadurum

Göç fotoğraflarında kanat sesleri!

Çanakkale’de ilk kez düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan Doğa ve Kuş Göç Festivali, büyüleyici atmosferiyle sona erdi.

460

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ortaklığı ile 10-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festival çocukların ilgi odağı oldu. İlk kez düzenlenen Doğa ve Kuş Göç Festivalinde doğayla iç içe geçen renkli etkinlikler kentlilerle buluştu.

Kuş gözlem yürüyüşünden gece fotoğrafçılığına…

Kuş gözlem yürüyüşü, kuş fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergisi, atölye çalışmaları, doğada çocuk oyunları etkinliği, sunumlar ve gece fotoğrafçılığı gibi etkinliklerle dolu dolu geçen festivalin son gününde ise festival kapanış programı düzenlendi.

Fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Umut Karagöz ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu başta olmak üzere davetlilerin ve festival katılımcılarının yer aldığı kapanış programında, festivalde emeği geçenlere teşekkür edildi. Programda ayrıca En İyi Kuş, Doğa, Festival ve Çanakkale Fotoğrafı kategorilerinde ödül takdimi gerçekleştirildi.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş