DOLAR 28.9215 %0.00
EURO 31.4857 %0.00
G.ALTIN 1924.1107 %0.00
BITCOIN 38773.8179 %0.02
ETHERIUM 2096.1428 %0.23
BIST100 8026.27 %0.09
havadurum

Gıda Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çalıştayı yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde Gıda Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çalıştayı düzenlendi.

685

Gıda Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çalıştayı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Turgut Özal Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yoğun katılım sağlandı

Gıda Üretiminde Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çalıştayı'na; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, ÇEVSAM Müdürü Prof. Dr. Nilgün Ayman Öz, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Seçkin Aday, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Kavdır, Ezine MYO Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dilvin İpek, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok ve Tahsildaroğlu Süt ve Süt Ürünleri A.Ş. CEO'su Sevdil Yıldırım, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Disiplinler arası çalışmanın önemli olduğunu vurguladı

Yaptığı açılış konuşmasında ÇOMÜ Rektörü Erenoğlu, iklim değişikliği ile birlikte gıda üretiminin sürdürülebilirliği konusunun oldukça önemli bir konu haline geldiğini ve bu konuda disiplinler arası çalışmanın önemli olduğunu vurguladı. Sıfır Atık ve Doğa Dostu Kampüs uygulamaları için yerli ve yabancı fon kaynakları ile adımları atılan çalışmalar konusunda bilgiler veren Rektör Erenoğlu, çalıştayın akademik çalışmalara önemli bir katkısı olması temennisinde bulunarak konuşmasını bitirdi.

Doğa dostu çözümler hakkında bilgilendirme yapıldı

Çalıştayda; farklı disiplinlerden akademisyenler ve sektör temsilcileri, gıda mühendisliği ve çevre mühendisliği bölümü öğrencileri ile Çanakkale'de bulunan özel sektör ve kamu temsilcisi katılımcılara doğa dostu çözümler hakkında bilgiler verdi.

(Duygu Yılmaz)

Paylaş