havadurum

Gelibolu Şehitliği, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yılında açıldı

Gelibolu Yazıcızade mahallesindeki Gelibolu Şehitliği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde açıldı.

498

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Çanakkale İl Özel İdaresi ile Evreşe Belediyesi tarafından ihya çalışmaları tamamlanan Gelibolu Yazıcızade mahallesindeki Gelibolu Şehitliği ziyarete açıldı.

Şehitliğin açılışına, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan, Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, Kurum Müdürleri, Muhtarlar, vatandaşlar katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ve Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak açılışta söz aldı. Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Şehitler için edilen duaların ardından Gelibolu Şehitliği açılış programı şehitliklere karanfil bırakılması ile son buldu.

(İHA)
Paylaş