havadurum

Gelibolu’da kesilen ağaçla ilgili açıklama geldi!

Gelibolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kuşçular Parkı’nda 1 adet çam ağacının kesilmesi olayına ilişkin Gelibolu Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, açıklamada bulundu.

1337

18 Nisan Perşembe günü Kuşçular Parkı’nda Gelibolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 adet çam ağacının kesilmesi olayına dair Gelibolu Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak açıklama gerçekleştirdi.

“Ağaç kesilmesine kesinlikle karşıyım”

Soyuak, “Maalesef Belediyemizde müdürlükler arası iletişimsizlik yaşanmış ve bu sebeple 1 adet çam ağacımız kesilmiş. Bu üzücü hadiseyi duyar duymaz olayın yaşandığı Kuşçular Parkımıza gittim ve yetkili arkadaşlardan bilgi aldım. Çevreci bir insan olarak ağaç kesilmesine kesinlikle karşıyım. Olayla ilgili idari soruşturma başlattım. Belki ağacımızı geri getiremeyiz ama ağacımızın kesildiği yere yeni bir ağaç dikileceğinin sözünü veriyorum” ifadelerine yer verdi.

“Yeni bir ağaç ekileceğinin sözünü veriyorum”

Başkan Soyuak, “Bu üzücü olayı duyar duymaz ağacın kesildiği alana gittim ve gördüğüm manzaraya herkes gibi ben de çok üzüldüm. Müdürlükler arası iletişimsizlik ve yetki karmaşası sonucu maalesef 1 adet çam ağacımız kesilmiş. Öncelikle kesilen ağacımızın aynı yerine yeni bir ağaç ekileceğinin sözünü veriyorum. Ayrıca konu ile ilgili idari soruşturma talimatı da verdim” sözlerini kullandı.

“Bu kentte ne ağaç kesilmesine izin veririm ne de ucuz provokasyonlara!”

Olayı ardından provokasyonların gerçekleştiğini dile getiren Soyuak, “Ben olayı duyar duymaz toplantımı bölüp ağacın kesildiği alana gittim. Ben de herkes gibi kesilen ağaca üzülürken maalesef kendini bilmez birkaç kişi ağaca üzülmek yerine provokasyon yapma peşindeydi. Bu vesileyle şunun da altını çizmek istiyorum, ne bu kentte ağaç kesilmesine izin veririm ne de ucuz provokasyonlara!” ifadelerine yer verdi.

“Gelibolu halkından özür diliyoruz”

Olayın ardından açıklamada bulunan Gelibolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Müge Göksel ise, “Salı Pazarının kurulduğu mevkide Zabıta Noktası yapılması için karar alınmıştı. Biz de Müdürlük olarak elektriğe yakın olması açısından muhtarlık binasının yan tarafına koyma kararı aldık ve oradaki çam ağacını kendi inisiyatifimizle kestik. Olayla ilgili kesinlikle Başkanımızdan ya da Başkan Yardımcımızdan bir talimat almadık. Bu üzücü olay nedeniyle Gelibolu halkından özür diliyoruz” dedi.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş