havadurum

Gaziantep Belediye Başkanı Yılmaz’dan Çanakkale sözü!

Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla birleşti.

476

Tüm Türkiye’de çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Bu anlamlı günde, çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikler arasında en dikkat çekici olanlardan biri, Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet dağıtım töreniydi. Törende söz alan Başkan Yılmaz, “Çocuklarımızı, bir nebze de olsa mutlu etmek istedik. Bundan sonra Şehitkamil’de hiçbir çocuk ihmal edilmeyecek. Bu bir başlangıç. Biliyoruz eksiğimiz var. Hemen eksiğimizi tamamlayacağız. Siz bana güvenin” dedi.

Bisiklet hediye edildi

Gaziantep’in her noktasından çocuklar, Şehitkamil Belediye Başkanlığı tarafından M. Hayri Özkeçeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenlerine katılım sağladı. Çocuklara, spor yapma imkânı sunmanın yanı sıra bisiklet kullanmanın keyfini ve önemini vurgulamayı amaçlayan program, yoğun ilgi gördü. Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, çocuklara yönelik bu özel etkinlik kapsamında yüzlerce bisiklet dağıtarak, onların yüzlerinde gülümsemeler oluşturdu. Dağıtım törenlerine katılan çocuklar, bisikletlerine kavuştukları anda büyük bir sevinç yaşadılar. Bazıları, ilk defa bir bisiklete sahip olmanın mutluluğunu yaşarken, bazıları da eski bisikletlerini yeniledi.

“Sizlerin gözünde aydınlık yarınları görüyorum”

“Sevgili çocuklar, sizlere baktığım zaman ben, Mustafa Kemal’leri görüyorum” diyerek sözlerine başlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, hitabını şu sözlerle sürdürdü: “Sizlerin gözünde aydınlık yarınları görüyorum. Her biriniz, geleceğin birer Mustafa Kemal’isiniz. Avukatısınız, doktorusunuz, öğretmenlerisiniz. Canınız sıkıldı mı, dersleriniz böyle başarısız mı oldu, sınavınız kötü mü geçti. Mustafa Kemal’i düşüneceksiniz. Dünyanın en güzel insanının, dünyanın en güzel varlıklarına armağan ettiği müthiş bir bayram. Hepinize mutlu olsun. Yarınlarınız umutlu olsun. Mutlu bayramlar çocuklar. Bisikletlerinize güle güle bilin ama trafikte sakın binmeyin, tamam mı? Park eksiğiniz var biliyorum. Abiniz olarak da söz verdim. Hiçbir mahalleyi parksız bırakmayacağım. Hepinizi gözlerinden ayrı ayrı öpüyorum.”

“Bundan sonra hiçbir çocuk ihmal edilmeyecek”

Konuşmasında, tablet ve gezi sürprizini duyuran Başkan Umut Yılmaz, “Çocuklarımızı, bir nebze de olsa mutlu etmek istedik. Bundan sonra biz başarılı çocuklara tablet dağıtımına başlıyoruz. Ama yetmiyor. Bilgisayarsız, tabletsiz ev istemiyoruz. Allah izin verirse biz hemen şehirlerarası gezilere başlıyoruz. Anıtkabir, Çanakkale her çocuğun görmesi gereken yer. En geç Temmuz’da da sizin çocuklarınızı ben geleceğim, sizlerden emanet alacağım. Siz de bana, eminim ki abisine emanet edeceksiniz. Şortlarımızı çekeceğiz. Mersin’e gideceğiz, Anamur’a gideceğiz. Denize gideceğiz. Tamam mı? Bundan sonra Şehitkamil’de hiçbir çocuk ihmal edilmeyecek. Bu bir başlangıç. Biliyoruz eksiğimiz var. Hemen eksiğimizi tamamlayacağız. Siz bana güvenin. Ben, vermiş olduğunuz tüm destek için hepinize teşekkür ediyorum. Bu işin kahramanları sizlersiniz, sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

(İHA)
Paylaş